Revivalová kapela Kiss Czech company se dala dohromady před patnácti lety, ročně absolvuje zhruba dvacítku koncertů.

„Před časem u nás byly tři podobné kissácké skupiny. Zatím je o nás poměrně zájem, takže budeme hrát, dokud nás to bude bavit. Někdy to není jednoduché, nedávno ještě někteří z nás byli studenti, ale teď už jsme všichni pracující. Naštěstí rodiny i zaměstnavatelé mají pochopení," řekl frontman kapely Martin Malík.

Příprava na koncert prý dlouho netrvá, líčení příznačné pro americké rockery ve třebíčské verzi zabere maximálně půl hodiny. „Jsou to divadelní líčidla, horší je pak všechno dostat dolů," zmínil Martin Malík.

Kromě stylového oblečení nesmějí chybět ani boty s dvanácticentimetrovými kopyty. „S botami byl trochu problém, nechali jsme si je dělat na zakázku, pak nám také vypomohl známý sedlář, aby seděly. Laciné to rozhodně nebylo, ale zase nám vydržely deset let. Teď už se takové věci dají sehnat přes internet, ale asi ne v takové kvalitě," vysvětlil Martin Malík.

Americká rocková skupina Kiss vznikla v New Yorku v roce 1973. Kapela je známa bizarně líčenými tvářemi, kostýmy a vizuálním ztvárněním vystoupení. Na koncertech plivají oheň, krev, kouří se jim z kytar a používají pyrotechniku. Jejich atraktivní prezentace přitvrzené glam rockové hudby zapůsobila na široké masy publika natolik, že se stali jednou z celosvětově nejznámějších a komerčně nejúspěšnějších amerických rockových skupin. V posledních letech zavítali také několikrát do České republiky, na jejich koncerty přišly desítky tisíc lidí.

„Samozřejmě si originál nikdy nenecháme ujít, jednou jsme měli VIP vstupenky a tak jsme se jako fanoušci s Kissáci setkali. Bylo to velmi příjemné a jejich koncert byl obrovský zážitek," řekl Jiří Malík.