„V letošním roce se mohou příznivci klasiky ze Šumperku a okolí těšit na čtyři výjimečné koncerty, které se budou konat v prostorách klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku od 10. července do 1. srpna. Koncerty jsou naplánované na nedělní večery,“ láká na festival jeho organizátor Roman Janků z agentury J+D.

Zahajovací koncert v neděli 11. července pozve návštěvníky do společnosti s jedinečným tělesem Clarinet Factory.

„Soubor se prezentoval v Šumperku již dvakrát, v cyklu Klasika Viva vystupoval ještě pod názvem České klarinetové kvarteto. Členové tohoto souboru na sebe upozornili nejen změnou názvu, ale v poslední době především spoluprací s Lenkou Dusilovou nebo také společným muzicírováním s fenomenálním multiinstrumentalistou Bobby McFerrinem při jeho prvních koncertech v Česku v loňském roce,“ představil interprety Janků.

Uvedl, že na festivalu se můžeme těšit na program složený ze skladeb starých mistrů i vlastní tvorbu souboru.

Jako druhý v pořadí se představí v neděli 18. července varhanní virtuóz z Polska – Waclav Golonka, který si na pomoc pozval trumpetistu Tomasze Ślusarczyka. Dvojice si pro Šumperské posluchače připravila především skladby polského baroka, které nejsou v Česku příliš známé.

Třetí koncert festivalu, který se uskuteční v neděli 25. července, bude opravdovou lahůdkou.

„V klášterním kostele vystoupí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený. Znalci houslového umění se mohou těšit nejen na setkání s mimořádnou hudební osobností a krásný program složený z děl barokních mistrů, ale také na povídání o houslích,“ představil dalšího umělce Janků.

Závěrečný koncert připraví divákům nevšední zážitek. Dostaveníčko s Madame de Pompadour je název komponovaného hudebně-tanečního projektu, ve kterém se mísí hudba a tanec období vlády francouzského krále Ludvíka IX.

„Nebudou chybět kostýmovaní tanečníci, dobové tance a vynikající hudba. To vše umí taneční soubor Hartig a Ensemble Accento, který se specializuje na autentickou interpretaci,“ pozval na poslední bod festivalového programu, který se uskuteční 1. srpna, Janků.

Zároveň potvrdil, že vstupenky je možné už nyní zakoupit informačním centru a v pokladně Domu kultury v Šumperku.

„Věřím, že Klášterní hudební slavnosti budou velkou hudební událostí nejen pro Šumperk, ale pro celý region Olomouckého kraje,“ dodal Janků.