Klub byl plný fanoušků, kteří se sem sjeli z celé republiky. Na desku dopadaly krůpěje pěnivé hanušovické Holby. (ris) Foto: Martin Polách.

„Předchozí desky nám většinou křtily známé osobnosti, které s námi nemají nic společného. Tentokrát jsme si řekli, že každý z nás si pozve někoho, ke komu máme osobnější vztah a s nímž jsme se už dlouho chtěli setkat,“ vysvětlil baskytarista Radečků Ondřej Polák. Jeho dětský pokoj kdysi zdobily plakáty s fotkou Jana Stejskala, byl to Ondřejův idol. „Na mail se nám ozval až pár dnů před křtem, udivený, kdože si ho to přeje za kmotra desky. On se nerad někde zviditelňuje, je to velmi skromný člověk. Nakonec přišel i s manželkou a já jsem tak dodatečně splatil dluh svému dětství. Díky Janu Stejskalovi také chápu naše fanynky, když si zdobí pokojíčky našimi plakáty nebo vyšívají naše jména na polštáře,“ řekl Ondřej Polák. Kmotr Tomáše Poláka, leader skupiny Buty Radek Pastrnák, nakonec z Ostravy přijet nemohl, a tak si Tomáš vybral za kmotra přímo na místě jednoho z fanoušků.

Houslista Radečků Přemysl Ptáček si pozval herce Dana Margoliuse a kytarista Radek Sekyra zase politika Ivo Vykydala, s nímž skupina spolupracuje na charitativních projektech. Originální přání měl bubeník Milan Lečko, který s kapelou hraje jako host. Protože celá jeho rodina patří v Kolšově k dobrovolných hasičům a je zapojena do požárního sportu, za kmotra cédéčka pozval šéfa okresní rady mládeže Sboru dobrovolných hasičů v Šumperku Karla Švédu.
Desky s názvem Slast minute se od poloviny listopadu prodalo už tisíc kusů. Je to už třetí velký projekt skupiny O5&Radeček. První desku Na pokraji slávy vydala v roce 2003, druhá deska s názvem Mainstream vyšla před dvěma lety.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika