Divadlo uvede horkou novinku; 14. června

Jeseník – Inscenaci Dostanu tě na jahody uvede ve čtvrtek 14. června jesenické Divadlo Petra Bezruče. Začátek hry německé autorky Ute Steinové je naplánován na devatenáctou  hodinu.

Hru Dostanu tě na jahody uvádí pražské divadlo Metro v české premiéře. Zároveň se jedná o první uvedení hry za hranicemi Německa. Autorka v ní mistrně vystihuje vlastnosti, které lidé dobře znají, ale u ostatních je odsuzují: chlapskou ješitnost, sebelásku, kariérismus či intrikářství. Autorčin pohled je sice ironický, v komedii ale dala prostor i laskavému humoru.

Jeseničtí diváci na scéně uvidí Karin Hansonovou, Michaelu Dolinovou, Ivana Vyskočila a další. Vstupné je 250 korun.

Šumperský rodák pokřtí v knihovně Pohádky pro otce a matky; 14. května

Šumperk – Svou knihu Pohádky pro otce a matky pokřtí ve čtvrtek 14. června šumperský rodák Bedřich Ludvík. Akce se uskuteční v šumperské knihovně v 17 hodin.

Bedřich Ludvík se narodil v Šumperku a bydlel zde dvě desítky let. V současnosti pracuje jako dramaturg hrané tvorby v České televizi. Veřejnosti je možná více znám jako autor televizních cyklů, které točil s průvodcem Luďkem Munzarem. První se pod názvem Rozhlédni se, člověče věnoval rozhlednám. Druhý, nazvaný Paměť stromů, se zaměřil na památné stromy a ve třetím se vydali k pramenům známých řek.

Křtu se zúčastní také ilustrátorka Pohádek pro otce a matky Míla Prokůpková. Stejně jako Ludvík pochází ze Šumperka a nyní žije v Praze.

V Háčku zahraje Dying Passion; 15. června

Šumperk – Nové album Amplify představí ve svém rodném městě šumperská kapela Dying Passion. V pátek 15. června od 20 hodin zahraje v H-clubu, čímž udělá zároveň tečku za svým aktuálním turné. Jako hosta si pozvala spřátelenou formaci Forgotten Silence.

Muzejní noc láká na pohádky; 15. června

Šumperk – Pohádkový nádech bude mít Muzejní noc, kterou bude v pátek 15. června hostit šumperské muzeum. Od půl šesté do půl osmé večer budou pro děti připravené soutěže a atrakce či jízda na ponících. Poté herci šumperského divadla malým návštěvníkům předvedou variace na pohádky. Téma pohádek muzeum nezvolilo náhodou, vychází totiž z jedné z výstav, která v něm právě probíhá.

Až do 22 hodin si budou moci návštěvníci prohlédnout všechny výstavy s výjimkou stálé expozice. Vstupné na akci je pro dospělé 40 korun, děti zaplatí polovinu.

Na prázdniny obsadí muzeum Krysáci

Jeseník – Výstava Krysáci, pojmenovaná podle postav večerníčkových laboratorních potkanů Edy, Hodana a Huberta, je k vidění v jesenickém muzeu. Zaměřuje se na děti, které muzeum navštíví zejména během prázdnin. K vidění bude v hlavním výstavním sále Vodní tvrze až do konce srpna. Součástí výstavy Krysáci bude také výstavka prací dětí výtvarné školy A1 Dany Akritidu.