V Mohelnici zazní keltské baroko; 1. srpna

Mohelnice – Festival Folk Baroque 2012 zavítá ve středu 1. srpna do Mohelnice. Ve zdejším muzeu budou od 18 hodin v podání souboru Michal Hromek Consort znít keltské barokní písně, irské a skotské balady, ale i původní písně tohoto uskupení.

V druhé polovině koncertu vystoupí hostující soubor Musica ad Tabulam. Vstupenka stojí 85 korun.

U Jílka představí malby Zdeňka Matyáše; 1. srpna

Šumperk – Výstavu Zdeňka Matyáše nazvanou Zemitá síla malby bude od středy 1. srpna hostit Galerie Jiřího Jílka v Šumperku. Vernisáž začíná v 18 hodin.

Rodák z Valašských Klobouk studoval v druhé polovině šedesátých let na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Karla Součka. Šumperský galerista Miroslav Koval na něj vzpomíná jako na velmi tvůrčího studenta.

„Nebylo nikoho, kdo by se mu počtem obrazů z jediného studijního ročníku vyrovnal. Profesor Souček jich prolistoval sotva pár. Bylo nad jeho síly prodrat se neskutečnou horou oboustranně pomalovaných a několikrát převrstvených pláten," píše Koval v anotaci k výstavě. Obrazy Zdeňka Matyáše budou v Galerii Jiřího Jílka k vidění do 2. září.

Do Jeseníku přijede slovenská zpěvačka Kristína; 3. srpna

Jeseník – Největší a nejoblíbenější akce v jesenickém kulturním kalendáři se blíží. 3. a 4. srpna čekají v areálu Astur v Jeseníku návštěvníky dva dny plné muziky, piva a pohody.

Páteční program bude věnovaný kapelám z České republiky a z Polska. Od 17 hodin se představí skupiny Na Fali, Loco Loco, Psycho Radio a Rybičky 48 Večer vyvrcholí hudebním hostem v podobě kapely Eddie Stoilow.

V sobotu začne program v 10 hodin. Na návštěvníky čeká třicet druhů piv. Bavit je budou Jesenická dvanáctka, sdružení romských umělců Krompáč band nebo kapela Yes Blues.

Za zmínku stojí produkce kapely Purple Mania, revivalu kapely Deep Purple a samozřejmě slovenské zpěvačky Kristíny. Držitelka hudební ceny TV Óčko vystoupí se svou kapelou po 16. hodině. Zábava bude v rockovém duchu pokračovat až do jedenácté hodiny večerní. Chybět nebude lidový jarmark, soutěže o ceny a dětské atrakce. Vstupné na páteční, stejně jako na sobotní část akce je padesát korun.