Hvězda seriálu si odskočí do Zábřehu

Zábřeh - Nadčasové divadelní drama na motivy historického bestselleru Dekameron Giovanniho Boccaccia určené pro studenty zábřežských středních škol, ale i veřejnost uvede zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 31. ledna. Strhující příběh o šestici lidí, kteří se snaží přežít všechny nástrahy osudu, se odehrává v nekonkrétním čase s nádechem současnosti. V klášterních prostorách se setkávají výrazné lidské charaktery, které se snaží pochopit a užít si život. V hlavních rolích diváci uvidí hvězdu televizního seriálu Vyprávěj Andreu Kerestešovou a Jarka Hylebranta. Představení Jiráskova divadla z České Lípy s poutavou filmovou projekcí je určeno zejména pro studenty, ale přístupné je i pro veřejnost. Začátek je v 10 hodin, vstupné činí příznivých 80 korun.

Koncert připomene Franze Schuberta

Jeseník – Koncert ke 2016 výročí narození hudebního génia Franze Schuberta bude hostit ve čtvrtek 31. ledna od 19 hodin Kaple v Jeseníku. Účinkuje Renata Bialasová (klavír) a Martin Bialas (housle). Vedle Schubertových skladeb zazní i díla Vlastimila Lejska, Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka a dalších skladatelů. Koncert je součástí XVIII. Mezinárodní Schubertovy soutěže pro klavírní dua, která se uskuteční v Jeseníku od 17. do 20. dubna.

Fleret oslaví narozeniny v Zábřehu

Zábřeh - Do Zábřehu zamíří kapela řadící se mezi moravské folkrockové legendy. Stále žádané hity jako Zafúkané, Čistá jak Vizovice nebo Na valašském bále přivezou vizovičtí Flereti do místního kulturního domu ve čtvrtek 31. ledna. Stálice české hudební scény zahraje v Zábřehu v rámci turné, kterým oslaví třicet let své existence. Koncert začíná v 19 hodin.

Hluchák obsadí divadlo

Šumperk - V sobotu 2. února v 19:30 hodin pořádá v Divadle Šumperk Klub rodičů a přátel Hlucháku (KRAS) již 3. ples Hlucháku. K dispozici bude celé a restaurace Opera. K tanci a poslechu bude hrát skupina Fleksibile, cimbálová hudba Radovanod a DJ David Řehůřek. Cena slosovatelné vstupenky s místenkou je 150 korun. Vstupenky si lze zarezervovat na tel.: 583 214 865, e-mail: hornickova@hluchak.cz. „Smyslem pořádání plesu je mimo jiné i snaha o získání finančních prostředků, které budou zpětně použity ve prospěch žáků školy. Uvítáme proto co nejširší podporu a pomoc, a to jak v podobě přímých finančních darů nebo věcných darů do tomboly," uvedlo vedení školy.

Koncert mladých na zámku

Bludov – Kruh přátel hudby Bludov zve všechny milovníky klasické hudby na koncert, který se uskuteční v pátek 1. února v 19 hodin na zámku v Bludově. Představí se trojice mladých umělců: Lukáš Klánský (klavír), Daniel Klánský (zpěv) a Jan Mráček (housle). V programu zazní díla Mozarta, Dvořáka, Smetany, Chopina, Čajkovského a dalších skladatelů. Vstupné je 40 korun.

Ples bude v rytmu country

Šumperk – Šumperský H-club zve všechny příznivce na country bál, který se uskuteční v pátek 1. února od 19.30 hodin. K tanci a poslechu hraje Zbořec. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody.

Na bále bude všechno retro

Zábřeh - Oprašte starý šatník a přijďte se pobavit, vzkazují pořadatelé Retro bálu ze Zábřežské kulturní. V útulnou retro diskotéku se totiž změní sál kulturního domu v pátek 1. února. Zatímco přímo na parketu bude od 20 hodin řádit dýdžej Hofik, jehož produkci doplní projekce retro klipů. V restauraci čeká na návštěvníky retro jídelníček i retro nápojový lístek. „Přestože v únoru pořádá Zábřežská kulturní opět po letech Irský bál, nechtěli jsme zklamat ani příznivce retro stylu. Retro bál se tak uskuteční i letos, i když v poněkud skromnější variantě," vysvětlil produkční Vratislav Jarmar.

BG Nova si pozvala Bokomaru

Šumperk – Legendární šumperské kapela BG Nova bude koncertovat v sobotu 2. února od 20 hodin v H-clubu v Šumperku. Jako hosta si pozvala brněnskou folkovou skupinu Bokomara.

Blue-s klub zve na rock a folk

Jeseník – Blue-s klub v Jeseníku bude v sobotu 2. února od 20 hodin hostit pražsko-táborskou kapelu Please The Trees. Skupina nabízí ležérní alternativní rock mající kořeny na divokém západě i melancholické folkové songy. Vstupné je 100 korun.

Myslivci budou tančit v Bušíně

Bušín – Oblíbený Myslivecký ples se uskuteční v sobotu 2. února od 19 hodin v kulturním domě v Bušíně. K tanci a poslechu hraje skupina Menhet, zajištěny jsou myslivecké speciality.

Muzikanti se sejdou na bále

Postřelmov – Kapela Postřelmovská muzika oslaví své 160. narozeniny na bále. Muzikantský ples se uskuteční v sobotu 2. února od 20 hodin ve sportovním areálu v Postřelmově. K tanci a poslechu hraje Postřelmovské muzika a Luděk Kovář. Součástí programu je předtančení a bohatá tombola. Vstupenka i s místenkou přijde na 70 korun.