VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní přehled na týden

Šumpersko/Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

23.7.2013
SDÍLEJ:

Ve Zlatých Horách zahraje kapela Mig 21.Foto: DENÍK/Hynek Dlouhý

Mohelnický kulturák láká na zumbu

Mohelnice – Pro ty, kteří mají rádi pohyb a cvičení při hudbě, připravilo Mohelnické kulturní centrum pravidelné lekce zumby. Až do konce srpna se bude cvičit ve velkém sále každé pondělí od 19 do 20 hodin.

Klub seniorů zve na Čaj o čtvrté

Jeseník – V Klubu seniorů v Dukelské ulici v Jeseníku bude ve středu 24. července znít hudba. Od 16 hodin se zde uskuteční Čaj o čtvrté. „Tanec je pro seniory jednou z nejužitečnějších pohybových aktivit, která povznáší nejen tělo, ale i psychiku. Společenské klima v klubu aktivních seniorů je dobré a účastníci vědí, proč taneční čaje navštěvují. Skupina Melodies je ochotně stále k dispozici, tanečníci dostávají odborné vedení a celkový výsledek je velmi pozitivní," zvou pořadatelé.

Před zámkem zahraje Acoustica

Zábřeh – V amfiteátru před zámkem na Masarykově náměstí v Zábřehu zahraje ve středu 24. července od 19 hodin skupina Acoustica. V repertoáru má slavné rockové hity v netradičním pojetí akustických nástrojů  - kytary, violoncella a perkusních nástrojů. Muzikanti zahrají pecky od Ozzy Osbourna, Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, AC/DC, U2 a dalších světových kapel. Vstupníé na koncert pod širým nebem je dobrovolné.

Klarinet, klavír a lesní roh zazní v lázních

Jeseník – Komorní koncert se uskuteční ve čtvrtek 25. července od 19 hodin zrcadlovém sále jesenických lázní. Účinkují: Jan Bartoň (klarinet), Zbyněk Ketner (lesní roh) a Markéta Bartoňová (klavír). Vstupné je 80 korun.

Kino Pohoda promítá Revival

Jeseník – Poslední snímek, který promítne jesenické kino Pohoda před provozní přestávkou, bude film Revival. Diváci jej mohou zhlédnout od čtvrtku 25. do soboty 27. července vždy od 19.30 hodin. V hlavních rolích vysloužilých rockerů se představí Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, dále hrají Vojtěch Dyk, Zuzana Bydžovská a další. Režie se ujala Alice Nellis. Vstupenka přijde na 120 korun. Od 29. července do 11. srpna se pak kino uzavírá.

Seniorům bude vyhrávat dechovka

Staré Město – Na Anenské posezení s dechovkou jsou zváni do kulturního domu ve Starém Městě všichni senioři. Na setkání, jehož začátek je v 15 hodin, bude hrát k tanci a poslechu dechový orchestr Základní umělecké školy z Veselí nad Moravou. Malé občerstvení bude zajištěno, vstupné je dobrovolné a vstupenky jsou slosovatelné.

Bonneeville se představí v Háčku

Šumperk - V sobotu 26. července se poprvé na samostatném koncertě představí šumperská kapela Bonneville u H-clubu v Šumperku. „Akci organizujeme jako zahradní slavnost. Začátek je plánovaný od půl deváté večer. Zveme všechny na dvorek před Háčko, kde se bude tancovat, popíjet, pojídat něco dobrého z grilu," zvou členové kapely. Ti si připravili nový program ve stylu moderní country.

Zlaté Hory: v pátek startují Zlaté dny

Zlaté Hory – Po dva víkendy budou Zlaté Hory patřit tradičnímu festivalu Zlaté dny. Od pátku 26. do neděle 28. července bude znít městečkem především hudba. Následující víkend dojde i na rýžování zlata.

„Program bude opravdu bohatý. Vše se bude odehrávat na náměstí Svobody. Do Zlatých Hor přijedou například Koblížci, Věra Špinarová, Vilém Čok, Mig 21, představí se klauni, žonglér i provazochodec," lákají návštěvníky pořadatelé Zlatých dnů.

Staré Město zve na Anenskou pouť

Staré Město – Pestrý program slibují pořadatelé tradiční Anenské pouti, kterou od pátku 26. do neděle 28. července bude hostit Staré Město. Hlavní dění se uskuteční na náměstí.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázky historických řemesel, šumperskou kapelu Koblížci, cimbálovou muziku, revivalovou skupinu Kroky Michala Davida či seskupení Country Sisters. Na programu je také módní přehlídka, taneční kousky či historické skupiny. Pořadatelé pamatují i na nejmenší, připravují  dětské odpoledne s moderátorkou Míšou Dolinovou.

„V sobotu zveme všechny na výstavu sov a výrů a ukázku jejich výcviku, který se uskuteční na travnatém prostoru mezi Jednotou a lékárnou. Na parkovišti u hotelu Pohoda uvidíte výstavu techniky Sboru dobrovolných hasičů Staré Město s výkladem," lákají na slavnosti pořadatelé.

V průběhu soboty bude také náměstím projíždět a hrát flašinetář, děti si budou moci vyzkoušet, jak takový flašinet funguje.

Muzeum otevře dveře do pohádky

Jeseník – V sobotu 27. července se ve Vodní tvrzi v Jeseníku otevřou dveře do pohádek. Na výstavě, která se jmenuje Z pohádky do pohádky, budou moci děti i dospělí nahlédnout do kouzelného světa našich nejkrásnějších pohádek. „Kromě instalovaných scén z klasických českých pohádek budou k vidění také unikátní muzejní exponáty jako například preparáty zvířat, perníkové formy, malby na skle, loutky nebo krásné dobové šaty," zvou muzejníci. Součástí expozice bude též interaktivní monitor, kde budou pro návštěvníky připraveny doplňující informace o pohádkových hrdinech - čertech, dracích, ježibabě nebo čarodějnicích. Výstava je zapůjčena z Vlastivědného muzea v Šumperku. Vstupné je v den vernisáže zdarma, v ostatní dny dospělý návštěvník zaplatí 40 a dítě 20 korun.

V Hrabenově budou soutěžit motorkáři

Hrabenov - Jawa Cup 2013 – to je oblíbený závod, který se uskuteční v sobotu 27. července v areálu fotbalového hřiště v Hrabenově. Pořadatelé, místní dobrovolní hasiči, zvou všechny příznivce a majitele motorek s obsahem do 50ccm  Závodit se bude v nejrůznějších věkových kategoriích. Jezdí se na krosových tratích, které jsou upravené speciálně pro malé motorky a pionýry. Prezentace závodníků bude od 8 do 9 hodin. Začátek závodu je v 10 hodin. U závodníků do osmnácti let bude vyžadován podpis zákonného zástupce. Závodníci jedou na vlastní nebezpečí. V povinné výbavě nesmí scházet přilba. Závodní stroj musí mít funkční přední a zadní brzdu a veškeré úpravy na stroji nesmí ohrožovat bezpečnost jezdce ani jiných účastníků závodu. Po celý den bude hrát DJ Citrónek. Tradičně také bude připraveno velmi bohaté občerstvení.

Hasiči ze Skaličky slaví sto let

Zábřeh – Velká sláva se chystá na sobotu 27. července v Zábřehu – Skaličce. Místní dobrovolní hasiči zde budou slavit 100. narozeniny od svého založení. Program odstartuje ve 14 hodin svěcení hasičského praporu v kapli ve Skaličce, poté se oslavenci přemístí do areálu zámku Skalička, kde bude narozeninová párty zahájena. Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu, která mapuje stoletou cestu hasičského sboru, v parku bude připraveno bohaté občerstvení a atrakce pro děti. K tanci a poslechu bude hrát živá hudba.

Oškerova dechovka hraje před Priessnitzem

Jeseník – Promenádní koncert, na kterém zahraje populární Oškerova dechovka, je na programu v neděli 28. července od 15 hodin v jesenických lázních. Hrát se bude před sanatoriem Priessnitz, v případě nevlídného počasí se koncert stěhuje do haly sanatoria.

Autor: Soňa Singerová

23.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 18 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař / kuchařka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 10.5.2018!!!, První kontakt osobní nebo telefonický !!!, , Zaměstnavatel požaduje:, - praxe v oboru min. 1 roky, - vyučen v oboru výhodou, , Pracovní doba: po-ne 8:00 -20:00, týden práce- týden volno, Zaměstnavatel nabízí:, - možnost stravování a ubytování v době výkonu práce, , Místo výkonu práce:, - Restaurace Kaťuša, Jiří Langer, Ramzová č.p. 328, Ostružná, 788 25 Branná, , Zájemci se mohou hlásit:, - osobně jen po předchozí telefonické dohodě, - telefonicky na tel. čísle: 777 223 094. Pracoviště: Jiří langer - restaurace kaťuša, 788 25 Branná. Informace: Jiří Langer, +420 777 223 094.

Marketing, média a tisk - Marketing, média a tisk Marketingový specialista 18 000 Kč

Specialisté v oblasti marketingu Specialista marketingu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 15.5.2018!!!, První kontakt telefonický, písemný!!!, , Významná česká společnost zabývající se aplikací stříkané PUR izolační pěny hledá do svého týmu marketingového specialistu., , Požadujeme: Specialista marketingu jako asistent v médiích, reklamě a PR by měl být kreativní, komunikativní, samostatný a spolehlivý člověk s tahem na branku a organizačními schopnostmi. Dále by se mělo jednat o člověka se zájmem o nové trendy, technologie, mediální a sociální trh. Výborná znalost PC v programech Word, Excel, Power Point, ale i v grafických programech či správě webu., , Pracovní náplň:, - Koordinace spolupráce se zastupující reklamní agenturou v rámci reklamních kampaní, PPC reklam a PR, - Zodpovědnost za efektivní marketingové náklady, správu webových stránek a sociálních sítí, propagační materiály a předměty, grafické návrhy reklamy, účast a organizace na výstavách a propagačních akcích., - Plnění marketingového ročního plánu, kontrola nákladů, - Rozvoj marketingových aktivit podpory prodeje společnosti, - Příprava a vyhodnocování, rozbory a analýzy marketingové činnosti obchodního oddělení, Specialista marketingu má zodpovědnost za koordinaci a řízení veškerých marketingových aktivit napříč firmou jako je správa webových stránek, PR, sociální sítě, PPC, reklamní materiály, dokumentaci a reklamní předměty, , Nabízíme: , - NB a mobilní telefon i k soukromému používání, - Občasný HO, - Kafeterie, - Možnost dalšího vzdělávání v oboru (podléhá schválení), - Příjemné pracovní podmínky a kolektiv, , Zájmci se mohou hlásit:, - telefonicky na tel. čísle 605 223 505, - na e-mail sasinkova@chytrapena.cz zašlete stručný motivační dopis. Pracoviště: Chytrá pěna bohemia s.r.o. - pracoviště, Polská, č.p. 9, 790 81 Česká Ves. Informace: Pavla Kašperáková, +420 605 223 505.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači textilu, obuvi a kožené galanterie Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prodavač/ka oblečení, obuvi, drogerie, domácích potřeb. Pro komunikaci se zaměstnavatelem výhodou znalost vietnamštiny. Kontakt: e-mailem.. Pracoviště: Nguyen-duong s.r.o.- prac. šumperk, Vítězná, č.p. 2760, 787 01 Šumperk 1. Informace: Trang Tuan Do, +420 775 166 688.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 400 Kč

Pomocní montážní dělníci Montážní pracovník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osobní kontakt; Montážní pracovník/ce - praxe ve strojírenství výhodou. Kontakt: osobně na adrese Ráječek 35, Zábřeh PO-PÁ 7-15.30 nebo telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Lugafo s.r.o. - prac. 2, 788 21 Sudkov. Informace: Petra Macháčková, +420 583 412 498.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Zábřehu (v modrém). Ilustrační foto

Zábřeh srazil Želatovice, má druhou výhru v řadě

Demolice šumperské Sanatorky.
45

Do Sanatorky se zakously bagry

Dlouhé stráně čekají velké opravy, za více než 200 milionů

Velký pracovní ruch bude v následujících měsících panovat v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Uskuteční se zde celkem pět stavebních akcí. Vyžádají si přes dvě stě milionů korun a více než měsíční odstávku elektrárny. S omezeními musí počítat i turisté.

Jeseník udělal mílový krok k záchraně, zdolal jednoho z favoritů

Mužstvo FK Jeseník je krůček od jistoty udržení se v divizi E. Ke klidu před koncem sezony mu výrazně pomohlo sobotní vítězství nad Novým Jičínem. Hosté přitom do zápasu vstupovali v roli favorita, okupují třetí příčku tabulky.

Mohelnici to nelepí, gratulovala i Uherskému Brodu

Bez gólů se ve fotbale vyhrávat nedá. Své by mohli vyprávět hráči Mohelnice, kteří vyšli střelecky naprázdno podruhé za sebou. V sobotu si chtěli spravit chuť po debaklu od Petřkovic. Jenže také Uherský Brod byl nad jejich síly, hosté o třech bodech rozhodli už na začátku utkání.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT