VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

4.3.2014
SDÍLEJ:

Jiří Kolbaba.Foto: Archiv

Návštěvníci se seznámí s tibetskou kulturou

Zábřeh - Seznámit se s tibetskou kulturou, pobavit se a pomoci dobré věci – to mohou návštěvníci tibetského festivalu, který se uskuteční v kině Retro v Zábřehu. Pořadatelé připravují promítání pro veřejnost i školní představení.

„Pro veřejnost jsme letos vybrali dva snímky. V úterý 4. března se ve filmu Letní pastviny necháme zavést k nomádské rodině v Tibetu, která řeší existenční problémy. V úterý 18. března budeme v dokumentu Hledání sledovat pohnutý příběh tibetského lidu. Režisér snímku Pema Tseden se narodil jako tibetský nomád a jako jediný z rodiny dostudoval. Je vůbec prvním tibetským režisérem, kterému se podařilo natočit film v Tibetské autonomní oblasti v Číně, s tibetským štábem a v tibetštině," popisuje festivalové filmy vedoucí biografu Věra Smrčková.

Na pořádání festivalu zábřežské kino spolupracuje s občanským sdružením M.O.S.T.  Cílem akce je pomoci dětem ze školy Gyalten v Tibetu.  Představení začínají v 19 hodin, vstupné činí příznivých 80 korun.

Výstavní síň v Bezruči zaplní fotografie

Jeseník – Výstava fotografií z autorské dílny člena litovelského fotoklubu Jindřicha Buxbauma se otevře ve výstavní síní Divadla Petra Bezruče v Jeseníku. Vernisáž se koná v úterý 4. března od 17 hodin. Výstava, která nese název Šalom, potrvá do 31. března.

Přednáška bude na téma Tady řádil ledovec

Jeseník – Tady řádil ledovec – tak se jmenuje přednáška, kterou naplánovalo Středisko volnočasových aktivit Duha Jeseník na čtvrtek 6. března od 17.30 hodin.  Posluchači se dozví, jak vypadalo Jesenicko za největšího rozsahu zalednění, jak silná byla pokrývka ledu, jak se činnost ledovce projevila na reliéfu jesenických hor. Přednášku povede a na dotazy bude odpovídat geoložka Vlastivědného muzea Jesenicka Viera Večeřová. Vstupné činí 20 korun.

Cestovatelé provedou po Maroku

Šumperk - Pobřeží Atlantiku, pohoří Antiatlas, cedrové lesy i písečné duny - pokud se chcete dozvědět, jak dlouho trvá sbalit se na cestu do Maroka, jak nejlépe zapadnout mezi Marokánce nebo jak se obléknout na výlet do pouště, přijďte na cestopisný večer, který pořádá Městská knihovna v Šumperku ve čtvrtek 6. března od 17 hodin. Hosty besedy budou šumperský rodák Jiří Křesina a Lukáš Merta. Jejich společný koníček, který se stal i profesí, je příroda, život v ní a zkoumání životního prostředí. Vstupné na besedu je 50 korun.

Welzlování zakončí diashow Jiřího Kolbaby

Zábřeh - Poslední akcí letošního festivalu Welzlování bude strhující diashow jednoho z nejznámějších českých dobrodruhů a cestovatelů Jiřího Kolbaby. Do zábřežského kulturního stánku přijede v pátek 7. března, show začíná v 18 hodin.

Jiří Kolbaba, který působí jako reportér Rádia Impuls, návštěvníky provede malebným indonéským ostrovem Bali. „Tento nádherný kout je mou srdeční záležitostí a téměř druhým domovem. Tady vždy pookřeji, ze všeho jsem nadšen a užívám si každou minutu. Cítím se jako reinkarnovaný Balijec," říká Kolbaba.

Ve středu 12. března, čeká příznivce exotiky a cestování další zajímavý pořad, tentokrát v sále kina Retro. O Japonsku zde budou přednášet Monika a Jiří Vackovi, kteří najeli po zemi vycházejícího slunce přes pět tisíc kilometrů. Ze sedla kola poznali jak obyčejný venkov, kam běžní turisté zavítají zřídkakdy, tak rušné japonské metropole. Jejich přednáška začíná v 17 hodin.

Do Javorníku míří Expediční kamera

Javorník - Celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech, to vše zažijí návštěvníci Expediční kamery. Filmový festival se uskuteční v pátek 7. března od 17 hodin v sále Městského kulturního centra v Javorníku. Vstupné je 60 korun, děti do 15 let za lístek neplatí.

Do Retra se vrací Babovřesky

Zábřeh - Pokračování úspěšné komedie Babovřesky režiséra Zdeňka Trošky se od 7. března představí také v zábřežském kině Retro. V Babovřeskách 2 se rozvíjí příběh z jihočeské vesničky, kam nyní přijíždějí na návštěvu ke svému spoluhráči hokejisté. Využijí toho místní babky a narafičí jim do cesty své vnučky. Objevuje se kontrolor z „kraje" netušící, co bude muset řešit. Nad vším bdí mladý farář jménem Šoustal.

Babovřeská „babka lyžařka", v civilu Jarmila Bursová, se stala novou „oblíbenkyní" režiséra a autora scénáře Babovřesek. Zatímco v jedničce dostala menší prostor, ve druhém dílu to pořádně rozbalila. Tato neuvěřitelně čiperná dáma si při natáčení vyzkoušela, jaké to je jezdit na mopedu, na kterém se proháněla už za mlada.

„V pětačtyřicátém jsem jezdila na jawě, ale s ručním řazením. Pan Troška říkal, že to nevadí, že je to vlastně nedávno. Kluci technici mi trochu pomohli a hodně jsme se u toho nasmáli," prozradila Jarmila Bursová, která se stala miláčkem celého týmu.

Babovřesky 2 již vévodí žebříčku návštěvnosti českých kin a režisér Zdeněk Troška začíná připravovat další pokračování této „letní komedie". Ta se bude z části natáčet v zahraničí, diváci „trojky" se tak mohou těšit na záběry nádherné turecké přírody, moře a krásných turistických míst.

Ve Slovanu bude znít country

Jeseník – v jesenickém hotelu Slovan bude v pátek 7. března znít trampská muzika. Od 19 hodin se zde uskuteční tradiční country večer, Hraje kapela Náwrat a tančí skupina Dashwood. Vstupenka přijde na 60 korun.

Pěvecký sbor z Bělé slaví narozeniny

Jeseník – Kaple v Jeseníku se sobotu 8. března rozezní sborovým zpěvem. Od 17 hodin je zde na programu koncert k 25. výročí ženského pěveckého sboru OÚ Bělá pod Pradědem. Diriguje Hana Zápecová, vystoupí také hosté Tomáš Zápeca a Cimbálová muzika Jeseník.

Jesenický Vagon pokřtí nové album

Jeseník – Album s názvem Šance bude křtít v sobotu 8. března v klubu Mlýnice v Jeseníku kapela Vagon. Koncert domácí formace začíná v 18.30 hodin. Součástí večera bude také premiéra videoklipu. Jako host vystoupí kapela Pro-fest ze Šumperka.Vstupné je 99 korun.

Jeseničtí učitelé zvou do tance

Jeseník – Kongresový sál jesenických lázní bude patřit tanci, hudbě a zábavě. V sobotu 8. března začíná ve 20 hodin učitelský bál. K tanci i poslechu hraje trio Tonight MUStr. Tomáše Uhlíře. Vstupenky za 150 korun lze zakoupit v Informačním centru Jeseník.

Kapely se utkají o postup do finále Porty

Bludov - Kulturní dům Bludov a Česká tábornická unie – jesenická oblast srdečně zvou všechny příznivce trampských, folkových a country písniček na  Severomoravské oblastní kolo Trampské porty. Sálem kulturního domu se v sobotu 8. března od 14 hodin se rozezní písničky trampské, folkové, country i bluegrassové. Z tohoto žánru vybere porota vítěze v kategorii interpretační a autorské. Diváci rozhodnou, který interpret obdrží cenu diváka. Vítězové v kategorii interpretační postoupí do semifinále a finále Českého národního kola v Řevnicích  u Prahy, které se koná 27. až 29. června. Vítězové autorské soutěže postoupí do semifinále,  které se uskuteční 5. až 7. června v Ústí nad Labem.

„Přijďte podpořit soutěžící a zpříjemnit si sobotní odpoledne. Každoročně patří návštěvnost Porty v Bludově k těm nejlepším v republice. Doufáme, že i letos bude nouze o volná místa," zvou pořadatelé. Vstupné je 30 korun.

Ve Zlatých Horách se bude soutěžit o nejlepší pálenku

Zlaté Hory – Pro všechny milovníky slivovice je v Tenisbaru ve Zlatých Horách připraveno klání o nejlepší zlatohorskou pálenku. Do soutěže se může zapojit každý, kdo přinese třídecový vzorek pálenky a uhradí startovné padesát korun. Samotná soutěž proběhne 8. března od 17 hodin. Pro návštěvníky je připraveno domácí uzené, klobásky, tlačenka a další dobroty, košt doprovodí moravské lidové písně. Soutěžit se bude nejen o nejlepší slivovici, ochutnávat se budou i další ovocní destiláty. Majitelé tří nejlepších pálenek získají hodnotné ceny.

Tradiční Listování Lukáše Hejlíka

Jeseník – Oblíbený pražský herec Lukáš Hejlík přiveze svůj pořad Listování do Jeseníku. Pražskou svatbu a jiné erotické povídky bude číst v neděli 9. března od 20.30 hodinv hotelu Slovan. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v recepci Slovanu za 80 nebo 70 korun.

Šok zahraje hororovou komedii

Postřelmov – Divadelní soubor Šok ze Starého Města přiveze do kulturního domu v Postřelmově oblíbenou konverzační hororovou komedii Ryba ve čtyřech. Představení začíná v neděli 9. března v 16 hodin, Hrají: Jiří Ondrouch, Alena Kozáková, Yveta Irimičuková a Táňa Kišová, režie se ujala Dáša Prodělalová.

Formace má na programu i skladby Beatles

Šumperk, Jeseník – Další díl festivalu Preludium Aloise Motýla obstará jedno z nejzajímavějších mužských vokálních seskupení v Česku Gentlemen Singers. Soubor vystoupí v pondělí 10. března od 19 hodin v klášterním kostele v Šumperku a o den později ve stejný čas v jesenické Kapli.

Gentlemen Singers získal za dobu desetileté historie řadu mezinárodních ocenění. Pro koncerty v Šumperku a Jeseníku si pánové připravili program nejen ze skladeb skupiny Beatles, ale i jiných autorů.

Držitelé karty Klubu přátel Klasika Viva získávají slevu 20 korun ze vstupného, které činí 100 korun.

Autor: Soňa Singerová

4.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 23 000 Kč

Ostatní specialisté a odborní pracovníci v oblasti výchovy a vzdělávání jinde neuvedení Animátoři volnočasových aktivit. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní místo je vhodné i pro absolventy., Společnost Podané ruce o.p.s. vypisuje výběrové řízení na pozici "Animátor volnočasových aktivit"., Požadavky:, - Ukončená SŠ, VŠ,VOŠ (sociálního, speciálně pedagogického, pedagogického zaměření), vhodné i pro absolventy, případně i dálkově studující,, - absenci VŠ vzdělání lze nahradit chutí a motivací pracovat s dětmi a mládeží v terénu,, - komunikativnost, samostatnost, aktivní přístup,, - ochotu pracovat v odpoledních hodinách (pracovní doba do 17:00 až 18:00),, - zkušenost práce s dětmi a mládeží výhodou,, - orientace v současných trendech trávení volného času mládeže - vaším úkolem bude vymyslet takové aktivity, které zaujmou, umožní vám využít vlastní kreativitu,, - zdravotní způsobilost., Náplň práce:, - Přímá práce s dětmi a mládeží ve věku 15 - 21 let přímo v terénu (tzn. ulice, parky, hřiště, v zimních měsících možnost pronajmout prostory) v lokalitě Mohelnicka a Zábřežska,, - organizování a realizace volnočasových aktivit a preventivních programů,, - trocha administrativy., Nabízíme:, - Pracovní poměr na 1.0 úvazek s nástupem 1.7.2018 a smlouvou na dobu určitou na 2 - 3 roky (s možností prodloužení následné spolupráce),, - možnost podílet se na smysluplné práci,, - možnost profesního a osobního růstu, vzdělávání,, - zázemí zavedené neziskové organizace,, - 5-6 týdnů dovolené,, - 23 000 Kč hrubé mzdy., Kontakt:, Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem (rozsah cca 1 strana - motivace k práci s cílovou skupinou) zasílejte do 10.6.2018 na adresu asistentka@podaneruce.cz, do předmětu prosím uveďte "Výběrové řízení - animátor"., Kontaktní osoba: Mgr. Hana Rumanová, Telefon: +420 774 701 570, Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru, který proběhne v Olomouci po předchozí telefonické dohodě po uplynutí doby pro posílání životopisů., Pro bližší informace nás kontaktujte.. Pracoviště: Společnost podané ruce o.p.s. - prac. mohelnice, Zámecká, č.p. 19, 789 85 Mohelnice. Informace: Hana Rumanová, +420 774 701 570.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 000 Kč

Číšníci a servírky Servírka/číšník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme:, Zaměstnanecké benefity, , Požadujeme:, Vzdělání v oboru výhodou, Praxi v oboru alespoň 2 roky, Znalost alespoň jednoho cizího jazyka (němčina, angličtina), Samostatnost, Odolnost vůči stresu, Kontakt: e-mailem.. Pracoviště: Marie hrochová - prac. motorest permoník, 788 16 Petrov nad Desnou. Informace: Michael Šafář, +420 725 167 480.

Marketing, média a tisk - Marketing, média a tisk Marketingový specialista 8 500 Kč

Pracovníci v oblasti propagace a reklamy Aranžér/ka propagace. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 8500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: zhotovovat reklamní a propagační materiály, zodpovídat za stav všech reklamních ploch divadla, navrhovat a realizovat aranžmá a dekorace, dekorovat výzdobu ucelených prostorů expozic, výstav a akcí divadla, tisknou a kopírovat divadelní texty apod., , Požadavky: kreativní myšlení, tvořivý duch, organizační schopnosti, samostatnost a flexibilita při hledání řešení, komunikační dovednosti, zodpovědnost a loajalita. Znalost práce na PC podmínkou, znalost programů Adobe Photoshop, CorelDRAW výhodou., Vhodné i pro absolventa. , Nabízíme: zázemí stabilního zaměstnavatele, práci v atraktivním uměleckém prostředí, vlastní kancelář., Kontakt: e-mailem.. Pracoviště: Divadlo šumperk, s.r.o., Komenského, č.p. 312, 787 01 Šumperk 1. Informace: Lucie Kylarová, +420 583 214 061.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu a zpracování papíru Řízení a seřizování sáčkových strojů, tiskaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Vzdělání strojního zaměření, manuální zručnost., Systém docházky nepřetržitý provoz, 12-ti hod. směny denní-noční (krátký a dlouhý týden)., Náplň práce - řízení a seřizování sáčkových strojů, Odpolední příplatek, zvláštní prémie, příspěvek na stravování, dodatkové volno (4 dny) ,možnost volby výhodnějšího telefonního programu, stabilizační příspěvek ve výši 6.000,-Kč při splnění podmínek, věrnostní příplatek., Kontakt: telefonicky Po-Pá od 8-14:00 hod., e-mailem., 583030240 nebo volání zdarma na bezplatnou zelenou linku 800 109 209. Pracoviště: Balsac papermill s.r.o., 789 01 Zábřeh. Informace: Miroslav Maixner, +420 583 030 240.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 26.–27. května 2018

Slušní lidé versus divadelníci a křest Hraběnky šampaňským: videa víkendu

Fotbalisté Zábřehu (v modrém). Ilustrační foto

Zábřeh srazil Želatovice, má druhou výhru v řadě

Do Sanatorky se zakously bagry

VIDEO / Velké emoce, zvědavost i očekávání vzbudil ve čtvrtek 24. května začátek demolice kdysi vyhlášeného dětského sanatoria v Šumperku.

Dlouhé stráně čekají velké opravy, za více než 200 milionů

Velký pracovní ruch bude v následujících měsících panovat v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Uskuteční se zde celkem pět stavebních akcí. Vyžádají si přes dvě stě milionů korun a více než měsíční odstávku elektrárny. S omezeními musí počítat i turisté.

Jeseník udělal mílový krok k záchraně, zdolal jednoho z favoritů

Mužstvo FK Jeseník je krůček od jistoty udržení se v divizi E. Ke klidu před koncem sezony mu výrazně pomohlo sobotní vítězství nad Novým Jičínem. Hosté přitom do zápasu vstupovali v roli favorita, okupují třetí příčku tabulky.

Mohelnici to nelepí, gratulovala i Uherskému Brodu

Bez gólů se ve fotbale vyhrávat nedá. Své by mohli vyprávět hráči Mohelnice, kteří vyšli střelecky naprázdno podruhé za sebou. V sobotu si chtěli spravit chuť po debaklu od Petřkovic. Jenže také Uherský Brod byl nad jejich síly, hosté o třech bodech rozhodli už na začátku utkání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT