Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní přehled na týden

Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.

7.4.2015
SDÍLEJ:

Herečka Sandra PogodováFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Setkání slavného otce a ještě slavnější dcery
Šumperk - Do Šumperka zavítá populární olomoucká herečka a vítězka Ceny Týtý Sandra Pogodová i se svým otcem, známým hudebníkem Richardem Pogodou, který během bohaté kariéry spolupracoval s těmi největšími osobnostmi české hudební scény. Pořad začne ve středu 8. dubna v 19 hodin na jevišti velkého sálu Domu kultury Šumperk.

„Jde o příjemné a veselé setkání otce s dcerou, při kterém se posluchači dozví spoustu poutavých historek z jejich umělecké činnosti. Během večera oba protagonisté zazpívají rovněž několik písní," uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Vstupné je v předprodeji 80 korun. V den akce návštěvníci připlatí za lístek o čtyřicet korun víc.

Šumperský sbor pozval přátele a láká na festival
Rapotín, Šumperk – Dva koncerty a festival, Šumperský dětský sbor má v nejbližších dnech pořádně nabitý program.

Ve středu 8. dubna zazpívá hlavní koncertní sestava Motýli společně se svými zahraničními hosty v Rapotíně. Své umění představí vedle šumperských zpěváků také Coro Calicantus z Locarna ve Švýcarsku a Schola Cantharel Lablachere z Francie, a to od 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

O dva dny později, v pátek 10. dubna, si ve stejné sestavě mladí pěvci koncert zopakují. Od 18 hodin rozezní klášterní kostel v Šumperku.

V sobotu 18. dubna pak šumperské těleso pozve milovníky sborového zpěvu opět do šumperského klášterního kostela. Od 9 do 18 hodin se zde vystřídají na pěti koncertech stovky malých zpěváčků z regionu. Tradiční přehlídka se koná již po pětačtyřicáté.

Spisovatel ukáže krásy kraje
Postřelmov – Kulturní centrum v Rapotíně zve ve středu 8. dubna od 17.30 hodin na besedu s názvem Na cestě od Pradědu na Hanou s redaktorem Českého rozhlasu Olomouc a spisovatelem Miroslavem Kobzou ze Zábřehu. Autor bude vyprávět o krásách Olomouckého kraje, jeho historii a pozoruhodnostech. Besedu redaktor doplní promítáním snímků. Vstupné je 40 korun.

Cesta za nejvyšším vodopádem
Zábřeh - Leží nejvyšší vodopád světa v Africe? Jak dopadla expedice, která to měla ověřit? Na tyto i další otázky odpoví Martin Šíl v komponovaném cestopisném pořadu Cesta za vodopádem, který nabídne zábřežské kino Retro ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin.

Martin Šíl byl členem expedice, která se v listopadu loňského roku vydala do jihoafrických Dračích hor, aby změřila tamní vodopád Tugela Falls. Jak expedice probíhala a k jakému výsledku dospěla, uvidí návštěvníci kina nejen ve filmovém dokumentu, ale i na řadě fotografií, které zachycují nejzajímavější momenty výpravy tří českých dobrodruhů.

Učitelé dostanou k svátku divadlo
Mohelnice – Dárek ke dni učitelů si budou moci vyzvednout nejen pedagogičtí pracovníci, ale i zájemci z řad veřejnosti ve čtvrtek 9. dubna v Domě kultury v Mohelnici. Divadlo Václavov ve velkém dále zahraje představení Námluvy, Medvěd. Inscenace začíná v 19 hodin, vstupné je 70 korun.

O5 a Radeček s Voxelem společně koncertují v Háčku
Šumperk - Šumperské kapele O5 a Radeček nedávno začalo jarní turné a mezi zastávkami po celé České republice nevynechá v pátek 10. dubna své rodné město. Jako hosta si Radečci přizvali zpěváka Voxela, který v roce 2014 získal cenu Objev roku v anketě Český slavík.

„Oba interprety spojuje původ z Olomouckého kraje a pohodová melodická hudba. Navíc v poslední době zaznamenali velký úspěch jejich aktuálních singlů v rádiích nebo na televizní stanici Óčko. Radečci válcují éter písní Vloupám se a Voxel prorazil singlem V naší ulici," uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková. „Pro návštěvníky šumperského koncertu si navíc společně připravili i překvapení, proto si určitě nenechte tuto akci ujít," dodala Horáková.

Společný koncert skupiny O5 a Radeček se zpěvákem Voxelem se koná v šumperském H-clubu od osmi večer. Vstupné je v předprodeji 150 a na místě 190 korun.

Labutí píseň zaznamenal fotograf Štrajt
Javorník – Na výstavu fotografií Jiřího Štrajta jsou zváni nejen milovníci přírody do javornického kulturního centra. Výstavu, která se jmenuje Javornická labutí píseň, otevře vernisáž v pátek 10. dubna v 15.30 hodin. Snímky si zájemci budou moci prohlédnout do konce června. Výstava je přístupná od pondělí do pátku od 8 do 15.30 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Arietta oslaví narozeniny na koncertě
Mohelnice – Své pětadvacáté narozeny oslaví jak jinak než na koncertě dětský pěvecký sbor Arietta. Těleso, které působí při místní základní umělecké škole, vystoupí v sobotu 11. dubna od 18 hodin společně se svými přáteli ze souboru Sluníčka a sborem bývalých členů. Akce se uskuteční ve velkém sále DK Mohelnice.

Madalen zazpívá spolu s Petrem Bende
Zábřeh - Po velmi úspěšné šňůře vánočních koncertů, kdy většina z nich byla zcela vyprodaná, se Petr Bende spolu se svým hudebním triem představí také v Zábřehu. V sále kulturního domu vystoupí v sobotu 11. dubna jako host zábřežské folkové skupiny Madalen na tradičním jarním dvojkoncertu.

Bende se do povědomí širšího publika uvedl v roce 2005 finálovou účastí v druhé řadě televizní pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. V témže roce vydal své debutové album a stal se Skokanem roku v anketě Zlatý Slavík. Od té doby vydal několik CD i hudebních DVD – jedno z nich natočil loni v září zcela netradičně v Kateřinské jeskyni v Moravském krasu. Bende po celou svou hudební kariéru sází na vlastní tvorbu a poctivé muzikantství. „Vše dělám srdcem, vnitřním pocitem a bez dalších prvoplánových kalkulů," uvedl nedávno zpěvák.

Zábřežský koncert bude mít dva samostatné programové bloky. „V prvním se představí Madalen, druhý bude patřit vystoupení Petra a jeho tria, přičemž některé skladby si na pódiu zazpíváme společně. Bude to zážitek nejen pro nás, ale doufám, že i pro publikum," zve na koncert kapelník skupiny Madalen Jan Štaigl. Vstupenky na společné vystoupení Madalen a Petra Bende v ceně od 220 korun lze zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní v Zábřehu, Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.

Divadelníci ze Šoku zahrají Zlaté vejce
Hanušovice – Amatérské divadelní studio Šok ze Starého Města přijede v neděli 12. dubna do sousedních Hanušovic potěšit především malé diváky. V místním kulturním domě zahraje od 16 hodin pohádkový příběh Zlaté vejce. Vstupné je 20 korun.

Jiří Pavlica přiveze do Loštic Hradišťan
Loštice – Hradišťan se svým primášem Jiřím Pavlicou si pozvalo pro své návštěvníky kulturní středisko v Lošticích. Koncert, na kterém zazní lidové písničky i skladby, které již téměř zlidověly, se uskuteční v neděli od 19 hodin. Vstupenka stojí v předprodeji 320, na místě pak o 30 korun podraží.

Pohádka: Bobři od Bobří řeky
Šumperk - Oblíbený soubor z Prostějova Divadlo plyšového medvídka přiveze 12. dubna do Šumperka na přehlídku Špek představení Bobři od Bobří řeky. Co všechno zažije děda Bobr s vnoučaty? To uvidíte ve veselé a hravé pohádce pro malé i větší děti, které si navíc během pořadu procvičí správnou výslovnost. Představení začíná ve velkém sále Domu kultury v Šumperku v 10 hodin, vstupné je 70 korun.

Nedělní pohádka nejen pro děti
Mohelnice - O princezně, Luciášovi a makových buchtách – takový je název pohádky, kterou přiveze do mohelnického kulturního domu Divadlo HP z Prahy. Představení se uskuteční v neděli 12. dubna od 15 hodin. Návštěvníci se moou těšit na veselý příběh s písničkami, který v sobě ukrývá ponaučení o tom, že i malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky. Dospělí za lístek zaplatí 50, děti 30 korun.

Ondřej Vetchý rozesměje publikum hned dvakrát
Rapotín - Ondřej Vetchý se představí v Rapotíně, a to hned dvakrát. Může za to inscenace Velká zebra, které je na programu místního kulturního centra v neděli 12. dubna. Vzhledem k velkému zájmu o tuto komedii se organizátoři rozhodli přidat druhé divadelní představení, hrát se začíná od 15 19 hodin.

Diváci se mohou těšit na ostřílenou hereckou dvojici Ondřej Vetchý a Jaromín Dulava, vedle nich se dále představí Kateřina Herčíková - Hrachovcová, Dana Černá a Martina Hudečková.

„Christian, tak se jmenuje hlavní postava komedie, trpí zvláštní nemocí - nevydrží se ženou příliš dlouho a pro útěk od ní volí nevšední způsoby. V jednu chvíli se setká tváří v tvář všem osudovým ženám, jak ze situace brilantně vyklouzne, se dozvíte až v rapotínském kulturním stánku, kde zároveň zakoupíte vstupenky," pozval na představení organizátor akce Martin Bláha.

Autor: Soňa Singerová

7.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Babí léto si o víkendu neužijeme, neděle proprší

Ilustrační foto.

Škola začala učit první včelaře, gymnázium láká na sportovní lezení

Živnostníci ze severu bodovali, nejvíc Blanka Poštulková z Loštic

Nejlepší živnostníci kraje žijí momentálně na Šumpersku a Jesenicku. Vyplývá to alespoň ze soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje. Podnikatelé ze severu ovládli všechny tři vítězné pozice.

Novou dráhu na letišti vybudují až příští rok. Bude bezpečnější a méně hlučná

Nová moderní dráha na šumperském letišti začne sloužit až příští rok. Původně se měla pokládat ještě letos, ale radní soutěž na zhotovitele zrušili a vypíšou jí znovu.

Draci začali v Opavě dobře, potom ale nezvládli závěr

Zatímco v prvním vzájemném utkání proti opavskému Slezanu si Draci na své druholigové konto připsali jednoznačné vítězství, tentokrát neuspěli. Ve středečním duelu 12. kola těsně prohráli.

Sloučenou školu lidé nevzali za svou, usiluje o lepší pověst

Ani po více než deseti letech nevzala veřejnost ani učitelé sloučenou základní školu v Jeseníku za svou. Ukázala to nedávná analýza. Důsledkem může být, že velká část žáků při přestupu na druhý stupeň odchází do sousedních obcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení