Mohelničtí Toxíci a další kapely to rozjedou na náměstí
Mohelnice – Mohelnická pop-rocková kapela Toxic Company zahraje před svým domácím publikem v úterý 25. srpna. Koncert, který se koná na náměstí Svobody, rozjede v 18 hodin kapela hrající reggae Kanokorn Karawek with friends. Od 19 hodin bude pódium patřit pop-rockové Toxic Company, od 20.30 hodin se o zábavu postará Dubtrax with friends. V případě nepříznivého počasí se vše přestěhuje do domu kultury. Vstupné je dobrovolné.

Senioři budou soutěžit v netradičních disciplínách
Hanušovice – Společnost Pontis připravila pro seniory a osoby se zdravotním postižením na čtvrtek 27. srpna Sportovní hry v netradičních disciplínách. Akce proběhne na školním hřišti v Hanušovicích. Od 13 do 15 hodin jsou na programu soutěže, v 16 hodin bude vyhodnocení her a předání cen vítězům, od 15 do 18 hodin bude hrát k tanci a poslechu skupina V+H Retro.

Spolek Zlatohoráků připravil stezku odvahy
Zlaté Hory – Spolek Zlatohoráků připravil na konec prázdnin pro děti stezku odvahy. Noc netopýrů se uskuteční v pátek 28. srpna. Sraz účastníků je ve 20 hodin v proluce na náměstí ve Zlatých Horách. Pořadatelé připravili stezku dlouhou zhruba 1,5 kilometru, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Malé děti mohou doprovázet jejich rodiče. Trasa povede kolem hřbitova a Kostelní ulicí. Účastníci by měli mít s sebou lucernu nebo baterku. Vstupné je 10 korun, každý, kdo stezku absolvuje, dostane malý dárek.

Na promenádě bude hrát Albatros
Velké Losiny – V Termálních lázních ve Velkých Losinách bude v pátek 28. srpna vyhrávat kapela Albatros. Taneční hudba bude znít od 18 do 21.30 hodin na nádvoří hotelu Eliška, v případě nepříznivého počasí se hudebníci přestěhují do lázeňské kavárny. Vstup je volný.

Na zámku návštěvníky zavedou do márnice
Velké Losiny – Na noční prohlídky zve návštěvníky zámek ve Velkých Losinách. Památka nechvalně proslavená čarodějnickým procesy se v sobotu 29. srpna otevře pro mimořádné prohlídky v 19, 20 a 21 hodin. Návštěvníci zámku si mimo jiné budou moci prohlédnout i márnici, která není běžně přístupná. Průvodci radí, aby si zájemci o noční prohlídku zajistili předem rezervaci na tel. čísle 608 176 117. Plné vstupné činí 110 korun, rodinné je za tři stovky.

Pod Králičákem bude rozlučková párty
Staré Město – Velká rozlučková párty s prázdninami se uskuteční v sobotu 29. srpna u kulturního domu ve Starém Městě pod Sněžníkem. Bohatý program bude připraven od 14 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže pro malé i velké, malování křídami i na rodinnou soutěž ve zpěvu. Bohaté občerstvení bude připraveno. Odpoledne vyvrcholí promítáním pohádky Tři bratři v letním kině Sněžník ve 20 hodin, poté se budou promítat až do půlnoci hudební hity.

V Rohli se rozloučí s létem spolu s piráty
Rohle – Pirátské rozloučení s prázdninami pořádá v sobotu 29. srpna Sbor dobrovolných hasičů v Rohli spolu s místním rodinným centrem Rohlíček. Děti se budou moci vydat na cestu po stopách pirátského pokladu Wiliama Kidda. Chybět nebude ani pirátský dobročinný bazar nebo na skákací hrad. Akce začíná ve čtrnáct hodin v areálu kulturního domu, v případě nepříznivého počasí se přesune dovnitř. Zábavným odpolednem bude provázet country skupina Holátka. Od dvaceti hodin bude pro dospělé následovat zábava s kapelou Scream live.

Prázdniny uzavře rockový koncert
Zlaté Hory – Rockový koncert na rozloučení s prázdninami se uskuteční v sobotu 29. srpna U Bayera ve Zlatých Horách. O hudební nářez se postará kapela Jaguár. Hrát se začíná v 19.30 hodin, bohaté občerstvení je zajištěno.

Smíšený sbor přiveze klasiku
Štíty – Klasická hudba v podání smíšeného pěveckého sboru z Olomouce AMOC rozezní v sobotu 29. srpna kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Štítech. Zazní skladby světových autorů klasické i současné hudby. Koncert začíná v 19 hodin.

Losiny chystají program pro celou rodinu
Velké Losiny – Zábavné odpoledne pro celou rodinu v duchu středověku a pohádek připravuje lázeňská obec Velké Losiny na sobotu 29. srpna. Bohatý program odstartuje v 14 hodin, odehrávat se bude na zámku a v areálu zdraví. Na nádvoří renesanční památky bude dobový tábor a hry i řemeslné dílničky v duchu středověku. Organizátoři pro malé návštěvníky připravili Cestu statečného rytíře, na které budou plnit úkoly. Tu budou moci kluci a holčičky absolvovat od 14 do 18 hodin. V areálu zdraví bude servírovat historickou hudbu kapela Rabussa, připraveny budou rytířské souboje a pohádky v podání šermířů skupiny Allegros a Rosáci.

Na promenádě zahraje Brass Band Šohaj
Jeseník - Špičková kapela evropské třídy Brass Band Šohaj zahraje v neděli 30. srpna v hudebním altánku na promenádě jesenických lázní. Koncert začíná v 15 hodin.

V Hanušovicích se loučí s prázdninami
Hanušovice – Hry, soutěže a atrakce pro děti i dospělé – takové loučení s prázdninami připravují pořadatelé v Hanušovicích. Akce se uskuteční v pondělí 31. srpna na školním hřišti od 14 hodin. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet skákací hrad, střelecké a další sportovní disciplíny, zručnost si otestují v tvořivé dílně, na programu je i vystoupení špičkové taneční skupiny Boys a ukázky v režii dobrovolných hasičů. Občerstvení je zajištěno. V případě deště se vše přemístí do domu kultury.

Přednáška bude o vodních léčitelích
Jeseník – Historik Jiří Glabazňa bude přednášet v úterý 1. září v Zrcadlovém sále jesenických lázní. Hlavním tématem jeho vyprávění bude vodní léčitelství. Přednáška s názvem Géniové živé vody začíná v 18.45 hodin

Mladí výtvarníci představí svá díla
Jeseník – Výstavní síň Divadla Petra Bezruče v Jeseníku bude patřit nadějným umělcům. Svá díla zde budou vystavovat žáci soukromé ZUŠ Hany Jurkové. Expozice bude otevřena od úterý 1. do 29. září výstavní prostory jsou otevřeny od pondělí do čtvrtku od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, v pátek pak od 9 do 12 hodin a během pořadů v divadle. Vstup na výstavu je volný.

Šumperští Motýli zvou k zápisu
Šumperk – Dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk přijímají nové členy. Zápis malých zpěváčků do přípravných oddělení sboru se uskuteční v úterý 1. a ve středu 2. září ve zkušebně sboru v centru Komín v Šumperku vždy od 14 do 17 hodin. Zápis se týká dětí, které budou od září 2015 žáky prvních nebo druhých tříd nebo jsou dva roky před školní docházkou. Zájemci o členství ve sboru by si měli připravit jednu lidovou píseň, není to však podmínkou. Pokud se rodiče s dětmi nebudou moci dostavit během zápisu, mohou se dohodnout na jiném termínu, a to na tel.: čísle: 602 552 883.

Pontis zve do Univerzity volného času
Šumperk – Jóga, trénování paměti, počítačový kurz, rehabilitační cvičení pro seniory, konverzace v němčině či angličtině i výtvarná dílna - to jsou aktivity, které v rámci Univerzity volného času nabízí od září hlavně seniorům sociální společnost Pontis. Jedna vyučovací hodina stojí od 25 do 50 korun, záleží na vybrané aktivitě. Zájemci si mohou pořídit i zvýhodněné permanentky. Univerzita volného času je netradiční forma zájmového celoživotního vzdělávání pro každou generaci. Je určena zejména těm, kteří chtějí dobrovolně rozvíjet své znalosti, jsou otevřeni novým informacím. Smyslem Univerzity volného času je přiblížit celoživotní učení co nejširšímu počtu zájemců a pomoci především seniorům k aktivnímu způsobu života, ke smysluplnému trávení volného času. Informace o aktivitách Univerzity volného času získáte na tel. čísle. 606 756 770.