Nerez zavzpomíná na Zuzanu Navarovou

Vzpomínkou na tvorbu písničkářky Zuzany Navarové bude recitál oblíbené folkové skupiny Nerez. Vedle Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského se posluchačům ve čtvrtek 5. listopadu v Domě kultury v Šumperku představí také zpěvačka Klára Výtisková známá z působení v progresivní kapele Toxique.

Koncert skupiny, která před měsícem vydala k nedožitým padesátinám album Pocta Zuzaně Navarové, začíná v 19.30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 150 korun, na místě pak připlatíte 30 korun.

V Háčku zahrají rockoví nováčci

Páteční večer by si neměli nechat ujít příznivci nejmladší hudební generace. 6. listopadu v šumperském H–clubu vystoupí vycházející hvězdy hudební scény.

Od 20 hodin se na pódiu vystřídají šumperští Easing daze, trash–metalcorová Sphere a pop–punkoví The Idiots.

Zábavový rock bude reperezentovat Elektrický odpor z Bludova a zábřežskou scénu punk–rockoví Trubadoors.

Výjimkou mezi nastupující generací bude kapela Omicron, která by se dala označit za otce rockové hudby v regionu. Vstupenka na Young rock fest stojí 50 korun.

O víkendu se děti mohou těšit na pohádky

Na pohádku Obušku z pytle ven! si mohou zajít milovníci pohádek do šumperského divadla v sobotu 7. listopadu. Od 15 hodin Divadelní společnost Julie Jurištové představí pohádku na motivy Karla Jaromíra Erbena se spoustou písniček.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 60 korun.

Dětem bude patřit i nedělní dopoledne v šumperském Domě kultury. Představení pod názvem Tři pohádky na dobrý den přiveze do Šumperka o den později v 10 hodin Divadlo Pohádka Praha.

Děti se mohou těšit na skládanku výpravných pohádek. Vstupenka stojí 50 korun.

Škapulíř inspiruje svatomartinská slavnost

V tradičním listopadovém škapulíři připravili jeho organizátoři pro děti Martinskou slavnost, která proběhne v sobotu 7. listopadu od 14.30 do 18 hodin ve volnočasovém šumperském centru na Komíně.

Děti budou péct martinské rohlíčky, vyrobí si dekorace či svíčky. Vstup na každou dílnu stojí 20 korun.

Přednášku o japonsku doplní ochutnávka čajů

Kontrast techniky a přírody ukáže ve svém pořadu v sobotu 7. listopadu cestovatel Pavel Kocůrek. Vyprávění o cestě po Japonsku doprovodí promítáním, ukázkou na japonskou zenovou flétnu shakuhachi a ochutnávkou pravých japonských čajů.

Přednáška začíná v šumperské čajovně Čarovna pod pódiem Vily Doris v 17 hodin. Vstupné činí symbolickou dvacetikorunu.

Travestité zavítají do Jeseníku

Nejlepší česká travesti skupina Screamers se ve svém novém pořadu Uvolněte se, prosím, představí jesenickému publiku v sobotu 7. listopadu od 15 hodin v Divadle Petra Bezruče. Vstupenka stojí 230 korun.

Eva s Vaškem zavítají do Šumperka

Zábavné odpoledne se známou pěveckou dvojicí Eva a Vašek se uskuteční v neděli 8. listopadu od 15 hodin ve velkém sále Domu kultury.

Tříhodinový pořad zpestří dalmáckými melodiemi chorvatská dvojice Damir a Vladko. Za vstupenku zaplatíte 150 korun.

Posluchači navštíví Argentinu i Indii

Cestopisným přednáškám bude v neděli 8. listopadu patřit Městské kulturní středisko v Mohelnici. Během čtyř hodinových bloků se návštěvníci podívají s mohelnickými zahrádkáři na Narcisové slavnosti do Rakouska, s Vladimírem Hrorníčkem navštíví Argentinu, Kamila Kysučanová je zavede do Indie a závěr bude patřit boji o život na Pik–Četyre v podání Zdeňka Mikuly.

Loutkoherci zavítají do Mohelnice

Loutková divadla zavítají v neděli 8. listopadu do Mohelnice. Ve zdejším kulturním domě se uskuteční již tradiční Loutkářská dílna. Od 9 hodin sehraje domácí soubor Loutkadlo Mohelnice pohádku Kašpárek v pekle, v 10.30 hodin ve Divadlo Duha Polná připomene příběh Jeníčka a Mařenky v pohádce O perníkové chaloupce. Program v 11.45 hodin uzavře přednáška Jiřího Haldy Historie loutkářství.

Vítěz Porty zahraje v Mohelnici

Koncert vítěze Porty Řevnice 2009 písničkáře Zdeňka Hamříka se uskuteční ve velkém sále mohelnického Domu kultury v pondělí 9. listopadu od 19 hodin. Nenechte si ujít jeho společný koncert s vynikajícím irským písničkářem Markem Gearym. Vstupenka stojí 120 korun. O den později toto duo vystoupí v Olomouci.