V Zábřehu zahraje kouzelník klavíru

Zábřeh – Světoznámý virtuos Radoslav Kvapil zavítá ve středu 10. února do Zábřehu. Tóny klavíru rozezní od 19 hodin Galerii Tunklův dvorec.

Kvapil známý pod titulem Kouzelník klavíru vystupoval v nejvýznamnějších koncertních sálech Evropy, Severní Ameriky a Asie. Jako pedagog vyučoval na hudebních školách v New Yorku, Londýně, Paříži nebo Tel Avivu. Kromě kompletní klavírní tvorby Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů nahrál desítky hudebních nosičů.

Program jeho zábřežského recitálu budou tvořit díla Vítězslava Nováka a Sergeje Rachmaninova.

Mohelnice bude hostit Cimrmany

Mohelnice – Ve velkém sále Městského kulturního střediska v Mohelnici si mohou ve středu 10. února od 19 hodin přijít na své všichni milovníci her Divadla Járy Cimrmana. Diváci se mohou těšit na inscenaci Záskok, Cimrmanovu hru o nešťastné premiéře hry Vlasta z pera autorské dvojice Smoljak a Svěrák. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji od 275 do 205 korun.

Historik přiblíží téma přesunu hranic

Jeseník – V zasedací místností Lesů ČR se ve čtvrtek 11. února od 17.30 hodin uskuteční přednáška historika Pavla Macháčka na téma úpravy státní hranice s Polskem v padesátých letech dvacátého století.

Macháček zájemcům přiblíží situaci po roce 1945, kdy dostalo Jesenicko nového souseda a tuto změnu doprovázely nemalé úpravy vzájemné hranice. Kdo se nechtěl stěhovat, často musel žít v cizině. Vstupné na přednášku, kterou pořádá Vlastivědné muzeum Jesenicka, činí 20 korun.

Maškary se budou o víkendu bavit

Zábřeh/Mohelnice – Maškarní karnevaly jsou o následujícím víkendu připraveny v Mohelnici a v Zábřehu. Maškarní ples s pochováváním basy se uskuteční v pátek 12. února v zábřežském Katolickém domě.

V průběhu večera se představí taneční skupina Akcent a pořadatelé vyhodnotí nejnápaditější masky. Večer doprovodí kapela Postylion. Vstupenky lze zakoupit za stokorunu v předprodeji v prodejně Editon na Žižkově ulici. Přátelé pátého ročního období připravili na sobotu 13. února maškarní karneval.

Dětský maškarní karneval se uskuteční ve velkém sále Mětského kulturního střediska od 14 hodiny, Maškarní karneval pro dospělé začíná ve 20 hodin.

Milovníci country mohou zavítat na dvojici bálů

Zábřeh/Jeseník – Dvojice bálů je pro milovníky je připravena na sobotu 13. února. V zábřežském Katolickém domě začíná ve 20 hodin Country bál. Akci zahájí ve 20 hodin předtančením skupina Pohodáři, ve westernové show se představí dvojice Lightning Jack &Annie Oakley. K poslechu i tanci zahrají kapely Yentaci a Country sešlost.

Vstupenka i s místenkou stojí 100 korun v předprodeji v prodejně Trafika–café v Žižkově ulici v Zábřehu.

V Jeseníku se již po třiadvacáté koná Campanula country bál. Od 20 hodin se v jesenickém Pentagonu na dvou scénách návštěvníci uvidí a uslyší pražskou taneční skupinu Caramella. Milovníky country tónů potěší kapela Bridže z Karviné, šumperská Holátka a Šediváci z Přerova. Celým večerem provází Josef Grimm. Cena vstupenky s místenkou v předprodeji je 250 korun, na místě padesát korun více.

Ochotníci uvedou premiéru Ibsenovy hry

Hanušovice – Spojené soubory Občanského sdružení divadelních ochotníků Ústí nad Orlicí a divadelního souboru ŠOK Staré Město premiérově představí divákům hanušovického Domu kultury hru Henriho Ibsena Heda Tesman–Gabler. Drama osudové lásky s hudebním aranžmá skladeb skupiny Apocalyptica se začne odvíjet v sobotu 13. února od 18 hodin.

Hrdina příběhu Ejlert Løvborg miloval Hedu Gablerovou, avšak nestačil jejímu světu plnému peněz. Kvůli své cti se Eilert Hedy vzdá a ta pomyšlení na rozchod nemůže unést. Nedokáže však osudný vztah ukončit a okolnosti ji donutí vdát se. A přesto stále čeká a dočká se. Avšak mezitím se odehrálo tolik věcí, že se již do stejného vztahu nelze vstoupit.

Vstupenka na premiéru v předprodeji stojí 30 korun, na místě bude o desetikorunu dražší.

Na umělecké škole zahraje houslový virtuos

Mohelnice – V sále Základní umělecké školy v Mohelnici se v sobotu 13. února od 16 hodiny uskuteční koncert Klubu přátel hudby na němž vystoupí houslista Leoš Čepicky s klavírním doprovodem Vladimíra Hollého. Vstupenku pořídíte za 50 korun, žáci zapojeni do soutěže Kruhu přátel hudby mají vstup zdarma.

Rockeři oslaví Valentýna s Třetími zuby

Písečná – Na Valentýnskou rockovou zábavu s boskovickou skupinou Třetí zuby se mohou přijít pobavit milovníci tvrdé muziky v sobotu 13. února od 20 hodin do kulturního domu v Písečné.

Akci pořádá Klub přátel rocku a nebude chybět velkoplošná projekce a bohatá tombola. Rockeři si budou moci na místě pořídit i stylové doplňky. Vstupenky v předprodeji stojí 100 korun, v den akce 120 korun.