Muzeum vystavuje Maxe Švabinského

Mohelnice – Muzeum Mohelnice bude od středy 17. února patřit dílům jednoho z nejvýznamnějších českých umělců dvacátého století – Maxi Švabinskému.

Malíř byl obdivován pro neobyčejnou kreslířskou zručnost a rozmanitost grafických technik Umělecká díla, v tomto případě portrétní grafiky, na výstavu zapůjčil soukromý sběratel Josef Dolívka. Vernisáž výstavy se uskuteční v 17 hodin. Návštěvníci budou moci výstavu vidět do 30. dubna.

Oko promítne snímek Avatar

Šumperk - Šumperské kino Oko od čtvrtku 18. února promítá nejúspěšnější film loňského roku Avatar. Můžete se těšit na velkolepý, působivý, našlapaný film plný technologií, emocí, geniálních scén a detailů, z kterých se vám bude chtít brečet.

Hlavním hrdinou je paralyzovaný mariňák Jake, který se pomocí vtělení do uměle vytvořeného hybridního těla noří do světa a kultury Navi, původních obyvatel planety Pandory, a dostává se doprostřed konfliktu obou kultur, které mají naprosto odlišné cíle.

Americký snímek, který trvá téměř tři hodiny, režíroval James Cameron. Film je v českém znění a vstupenka stojí 80 korun. Snímek se hraje: ve čtvrtek 18. v 17.00 hodin, v pátek 19. v 16:30 a ve 20.00 hodin, v sobotu 20. a neděle 21. v 17.00 hodin, v pondělí 22., úterý 23. a ve středu 24. jen v 19.00 hodin.

Neděle bude patřit Záhorské kapele

Zábřeh – Záhorské kapele bude patřit nedělní odpoledne bude 21. února v zábřežském kulturním domě. K tanci a poslechu zahraje především pokročilejší generaci od 14 hodin.

Soubor vznikl v roce 2000 ze zkušených muzikantů Záhoranky z Pavlovic u Přerova. Dnes mladí hudební nadšenci nehrají jen klasickou dechovku, ale také hity 60. až 80. let a úpravy populárních písní. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji za 100 korun.

Schmitzer s kytarou zahraje v Mašině

Šumperk – Svérázný písničkář a herec Jiří Schmitzer zavítá v sobotu 20. února do šumperského klubu Music Machine. Schmitzer je od 70. let známý především jako herec. Do myslí televizních diváků se nesmazatelně zapsal rolemi v řadě televizních komedií.

Od konce 90. let však získává popularitu i díky písničkovým recitálům, na které publikum láká i svým nezaměnitelným humorem. V doprovodu své dvanáctistrunné kytary natočil od roku 1997 čtyři alba. Vstupenky na šumperský recitál, který začíná ve 20 hodin, lze zakoupit za 220 korun.

Filmový klub nabízí dvojici snímků

Šumperk - Dalším představením v rámci filmového klubu promítá šumperské kino Oko film Zuzany Špidlové Bába a Druhé dějství.

Film Bába poukazuje na kontrast stáří a mládí, téma sobectví a viny. Autorka za něho vloni získala Zlatou palmu na MFF v Cannes v kategorii pro studentské filmy. Druhé dějství je příběhem manželského páru, který pomalu, ale s jistotou ztrácí své ideály.

Zhruba hodinový snímek, který měl premiéru v roce 2008 režíroval Olmo Omerzu. Vstupenku pořídíte za 65 korun, členové filmového klubu zaplatí o pět korun méně.

Brněnští herci ukážou Peklo

Jeseník – Na prkna jesenického Divadla Petra Bezruče zavítá v neděli 21. února od 17 hodin Divadlo Malé(h)ry Brno. Představí autorskou hru Peklo, která v trilogii doplní komedie Nebe? a Vepřo, knedlo, zelo.

Všechna představení vznikala na základě skutečných příběhů. Jsou souhrnem situací a zážitků, které se odehrávají v životech lidí kolem nás. Stejně tak je tomu i v Pekle, jehož příběh je založen na dramatu pěti žen (dvě z nich hrají muži), kterým jeden muž pořádně zamotal život.

Představení je o tom, jaké vztahy panují, a co se může dít pod pokličkou zvané rodina. „To peklo na zemi si tvoříme sami a neskončí, dokud si to neuvědomíme,“ tvrdí aktéři představení.

Hra je součástí divadelního předplatného a budou se doprodávat volná místa jen v kanceláři divadla, a to za 200 korun.

Lázně zvou na reprezentační ples

Jeseník – Oblíbený ples Priessnitzových léčebnách lázní Jeseník se uskuteční v sobotu 20. února od 19.30 hodin v kongresovém sále lázní.

Na taneční parket pozve hosty Klub tanečního sportu Šumperk pod vedením tanečního mistra Vlastimila Hoška. Své umění předvedou Capoeiro Olomouc, kteří představí brazilský bojový tanec. K tanci bude hrát Salónní orchestr Brno pod vedením Františka Školaře se sólisty a Muzika Michala Miltáka ze Strážnice.

Součástí plesového programu je bohatá tombola. Večerem provází Pavel Hekela. Vstupné je 250 korun. Předprodej a rezervace vstupenek je možná v informačním centru lázní.