S Moravskou filharmonií zahraje Hudeček; 26. října

Šumperk/Jeseník – Sólový houslista Václav Hudeček zahraje na koncertu s Moravskou filharmonií, který se koná u příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československa. Koncert se uskuteční v úterý 26. října od 19.30 hodin v šumperském Domě kultury a 29. října od 19 hodin v kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku.

Na programu bude symfonická báseň Z Českých luhů a hájů ze Smetanova cyklu Má vlast, Koncert pro housle a orchestr D dur Petra Iljiče Čajkovského a symfonie číslo 8 G dur Antonína Dvořáka.

Výstava představí Hrabovou; 28. října

Hrabová - Výstavu věnovanou historii a současnosti obce Hrabová hostí od 28. do 31. října sokolovna v Hrabové. Výstava navazuje na úspěšnou loňskou expozici o historii a těžbě vápence ve Vitošově a otevřena bude od 10 do 17 hodin.

Na Dejchánku zahrají Kurtizány z 25. Avenue; 29. října

Šumperk - Koncert kapely Kurtizány z 25. Avenue je hlavním lákadlem hudebního Dejchánku, který se v pátek 29. a v sobotu 30. října uskuteční v šumperském H-Clubu.

Kromě pražské legendy zahrají kapely Kaufland, Chilly Práskshock, Stand All Hazard a Fine Day for Death. Na sobotní Afterparty zahrají kapely Kaktus, Degradace, Zatrest a Special Guest. Vstupné na pátek je 150 korun, na sobotu 70 korun a dvoudenní vstupné činí 200 korun.

Šumperští Sphere pokřtí nové album; 30. října

Šumperk - Kapela Sphere pokřtí své nové album v sobotu 30. října na šumperské Kotelně. Hosty akce bude kapela Rattle Bucket, která přijede v rámci svého evropského turné k desce Last Generation. Čtveřici účinkujících doplní brněnská formace Dotss a místní metalcoroví MadGod. Akce začíná v 19 hodin. Za šedesátikorunové vstupné dostane každý host zdarma CD.