„Velký obraz s názvem Lepší ještěrka v hrsti, než-li aligátor na střeše je parafrází na gobelín a příjemně harmonizuje se zámeckým prostředím. Něžné oči dívky na obraze vás budou provázet místností, ať jste kdekoliv,“ zve na výstavu Lilian Amann.

Nejnovější skupinku obrazů tvoří ukázky komputerové grafiky. Jsou to svěží kresbičky jasných pastelových barev, některé s humorným nádechem kreslené elektronicky volnou rukou.

Lilian Amann se narodila v Brně a žije již 20 let v zahraničí. S rodnou zemí však kontakt nepřerušila a kromě zahraničních výstav pravidelně vystavuje i v České republice.

Výtvarnému ztvárnění se Lilian Amann učila u japonského akademického sochaře a pedagoga Naotaku Naganumu v Kolíně nad Rýnem. Do tajů světla a stínu ji zasvětila americká akademická malířka K. Cornprobst, známá svými akvarely, prací s keramikou se zabývala pod vedením rakouské keramičky S. Scheer.

Díla Amann se nacházejí v soukromých a veřejných sbírkách, doma i v zahraničí. Vernisáž výstavy začíná v pátek v 17 hodin, expozice bude otevřena do 19. dubna.