„V prodeji byly čtyři stovky lístků, nyní jich je volná asi stovka,“ řekla v pondělí vedoucí Městského kulturního střediska v Mohelnici Vlasta Jirásková. Upozornila však, že řada lístků je pouze rezervovaných.

Vstupenky, které si jejich majitelé nevyzvednou do jednoho dne před uskutečněním akce, propadají a vrací se do prodeje.

„Říkáme lidem, ať si raději telefonují, protože někteří lidé například onemocní, nepřijdou a lístky si nevyzvednou. O úplně vyprodaném představení tak můžeme mluvit až těsně před akcí,“ doplnila Jirásková.

V Zábřehu jsou po čtrnácti dnech od zahájení prodeje volné poslední čtyři desítky vstupenek. Prodaných je z nich však pouze zlomek. Na většinu lístků platí jen rezervace, které padají pět pracovních dnů před začátkem akce. Lístky, které si jejich majitelé do té doby nevyzvednou, budou uvolněny do prodeje.

Tématem jednoho z klasických cimrmanovských představení je vyšetřování pokusu o vraždu, ke kterému dojde ve vlaku z Istanbulu do Prahy. Kromě samotné hry je součástí představení i tradiční seminář.

Hra autorské dvojice Svěrák-Smoljak měla premiéru v květnu 1970 a do roku 1986 se uskutečnilo přes 550 repríz. Řada replik ze hry byla použita i ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný.

Zábřežské představení se koná 7. března 2011, mohelnické 11. března. Vstupenky na zábřežské představení stojí 230 a 260 korun.