Ořechovské divadlo je na letní přehlídce mezi zdmi losinského zámku stálým hostem.

„Letos se diváci mohou bavit u hudební komedie Paroháči aneb Červené kalhoty, která plně zapadá do stylu tohoto divadla. Je to hra plná laskavého humoru a úžasných písniček. Návštěvnost představení ořechovského divadla je vždy obrovská a ani letošek, dle předprodejů, nebude výjimkou,“ uvedl ředitel festivalu Viktor Šebesta.

Předlohou inscenace Paroháči aneb Červené kalhoty je dvojice frašek Jeana Baptisty Moliéra. S komediemi Pán z Prasákova a Doktorem proti své vůli však autor Paroháčů Vlastimil Peška pracuje velmi volně a divákům nabízí řadu dalších humorných situací v duchu lidového divadla.

Festival zakončí Andalúská noc flamenca. Losinské kulturní léto ji hostí už pošesté, letos se však diváci dočkají nejbohatšího programu.

„Milovníkům tohoto úžasného žánru se představí kytarista Petr Vít a společně s ním tanečnice Lucie Cellarová a Virginie Delgado ze Španělska, tanečník Mateo el Galito a skupina Aires del Sur,“ upřesnil Šebesta.

V následujícím týdnu temperamentním jihošpanělským tancem ožije Olomouc, kde 12. srpna začíná Mezinárodní festival flamenca a dny španělské kultury.

Letošní ročník Losinského kulturního léta provází podle Viktora Šebesty mimořádný zájem diváků. Jejich zájem vzbudily například herecké osobnosti v komedii Nebyla to pátá, byla to devátá.

„Především Jana Švandová a Rudolf Hrušínský dokázali, že jsou opravdu vynikajícími herci a bavili publikum po celou dobu představení. Velmi zdatně jim přitom sekundoval Josef Carda. Je jen škoda, že kapacita hlediště je omezená, protože zájem diváků mnohonásobně překonal možnosti zámeckého nádvoří,“ sdělil Šebesta.