Pak ale přišel zvrat a po maturitě se dostala na první pokus na DAMU. Teď má před státnicemi a zároveň okupuje jednu z hereckých šaten v Divadle na Vinohradech.

K tomu hostuje ve Stavovském divadle a v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Když má odpovědět, co ji k tak mimořádnému úspěchu přivedlo, jmenuje vedle štěstí hned několik uzlových bodů.

„Dvanáct let jsem zpívala v Motýlech a na letních soustředěních na Švagrově vymýšlela s kamarádkou nejrůznější scénky a programy. Pak jsme se obě přihlásily k ochotníkům a při statování v šumperském divadle jsem se setkala s režisérem Davidem Drábkem. Jak se později ukázalo, tohle setkání bylo zásadní. Když dělal na Vinohradech Věc Makropulos, vzal mě na hostování, pak jsem dostala záskok ve hře Ideální manžel a na konci loňské sezony mi nabídli angažmá,“ popisuje Lucka plynulý postup k divadelním metám.

Takové štěstí má jen hrstka adeptů hereckého řemesla. Z našeho regionu tak Lucka následuje úspěšnou Valerii Zavadskou, Miloslava Königa nebo Simonu Babčákovou. Stejně jako tato trojice už i ona okusila i filmové herectví, když dostala roli dcery Bolka Polívky ve filmu Svatba na bitevním poli. Ani o tu nemusela nijak zvlášť usilovat. Režisér Dušan Klein přišel obhlédnout damáky a vybral si ji.

Na zkoušky ji připravovala šumperská herečka Bohdana Pavlíková. Monology z Krále Leara a Měsíce nad řekou stejně jako improvizované etudy přijímací komisi téměř hned přesvědčily. Na školu se Lucka dostala na odvolání - i tady jí přálo štěstí.

„Na DAMU mě hodně nakoplo, když jsem ve třetím ročníku dostala hlavní roli v představení čtvrťáků Láska, vole,“ říká temperamentní mladá herečka.

Na Vinohradech hraje v Ženitbě, Fidlovačce a ve Zkoušce orchestru, kde dokonce roli harfenistky měla alternovat s Jiřinou Jiráskovou. Ta ale po dvou týdnech pro zdravotní potíže zkoušení přerušila.

„S paní Jiráskovou teď hraji i ve Fidlovačce. To je pro mě jedno z těch velkých životních setkání, podobně jako s Borisem Rösnerem, který nás rok učil na DAMU,“ říká Lucie.

Potřebu vyřádit se na jevišti jí vrchovatě naplňuje účinkování ve spolku Kabaret Calembour, který provozuje autorské divadlo ve stylu divadel malých forem a kabaretu. Se souborem se teď vrátila na skok „domů“ do Šumperka s aktovkou Borůvčí, která zahajovala letošní festival Divadlo v parku.