Midi Lidi vydali na konci října svou třetí desku nazvanou Operace Kindigo. Tato písničková deska je ovlivněnou popovou hudbou. Trojice hudebníků o svém zatím posledním počinu říká, že je zároveň i hodně legrační.

Jejich novinka je ve srovnání s předchozím počinem Hastramans, Tatrmans & Bubáks plná optimismu a podle průzkumu, který provedla sama kapela, se prý stane sedmým nejlepším českým albem všech dob.

Čtyřčlenná formace Puding paní Elvisovej vznikla v roce 1995. Ačkoli má na svém kontě již slušnou řádku alb, zaznamenala raketový vzestup až v poslední době. Kapela koncertuje po celé Evropě na nejprestižnějších festivalech.

„Midi Lidi mají silnou vazbu na současnou filmovou tvorbu. Jsou držiteli Českého lva za hudbu ke snímku Protektor a jejich nová deska vznikala souběžně s filmem člena kapely Petra Marka Nic proti ničemu. Marek napsal k filmu scénář, sám si ho natočil i režíroval,“ uvedl produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.

Koncertu tak bude v kině Retro předcházet projekce svérázné Markovy komedie. Film uvede zábřežské kino v den koncertu v šestnáct hodin.

Majitelé vstupenek na večerní koncert mají vstup na film a následnou besedu s tvůrci zdarma. Vstupenka v předprodeji stojí devadesát korun, v den akce si návštěvník čtyřicet korun připlatí. Samostatný lístek na film přijde na sedmdesát korun.