Jako důvod uvedla, že se výrazně změnily poměry na jejím dosavadním pracovišti v Klubu kultury v Uherském Hradišti, takže se rozhodla zůstat.

„Nezbývá mi, než rozhodnutí respektovat. Takové věci se občas stávají, kdy kandidát uspěje ve výběrovém řízení, a když oznámí svému zaměstnavateli, že končí, je podroben určitému nátlaku, aby si to rozmyslel. Někteří zaměstnavatelé například v takové chvíli zvyšují mzdu, když jim na zaměstnanci záleží a chtějí si ho udržet,“ komentoval novou situaci místostarosta Mohelnice Antonín Navrátil (TOP 09).

Po konzultaci s dalšími členy výběrové komise oslovil Martina Juránka, jehož koncepce a znalost oblasti kultury byly rovněž na velmi dobré úrovni.

„Paní Svozilová i pan Juránek převyšovali ostatní přihlášené kandidáty, takže jsme byli nuceni vypsat druhé kolo výběrového řízení, abychom vybrali jednoho z nich,“ doplnil Navrátil.

Osmatřicetiletý Martin Juránek vystudoval Gymnázium v Zábřehu a Pedagogickou fakultu UP v Olomouci. Působil v regionálním týdeníku Moravský sever a pak v kulturním domě v Zábřehu, odkud odešel před šesti lety. Později podnikal.

V Mohelnici s koncem roku zanikne příspěvková organizace Městské kulturní středisko a od ledna ji nahradí společnost s ručením omezeným Mohelnické kulturní centrum. Město bude jejím stoprocentním vlastníkem, podobně jako je tomu v sousedním Zábřehu. Cílem změny je ušetřit a výběrem nového ředitele vnést do kulturní nabídky v Mohelnici nový vítr.