„Výběr vystupujících je opravdu rozmanitý. Na své si přijdou nejen milovníci populárních melodií, ale i nezávislé tvorby," lákají do městských sadů pořadatelé festivalu.

Přehlídku ve dvě hodiny odpoledne otevřou nováčci na českém hudebním nebi, skupina Sabrage. Jejím frontmanem je finalista soutěže Česko hledá Superstar Julián Záhorovský.

Jako druhá vystoupí skupina Buty. Kapela v čele s Radkem Pastrňákem, která v posledních letech takřka zmizela ze scény, se po šesti letech vrací s novým albem Duperele.

Na svém mohelnickém koncertu ale nevynechá ani své zásadní hity.

V 17 hodin přijde na řadu miláček většiny moderních teenagerů, skupina Charlie Straight. Tato čtveřice, která zpívá výhradně anglicky, září na českém pop-rockovém nebi jako kometa.

Dalším vystupujícím je skupina Clou. Je majitelkou několika ocenění Anděl a v žebříčku Top 10 televize MTV zabodovala s videoklipem Island Sun.

Od osmi večer zahraje česká indie-rocková partička Sunshine, která mimo jiné předskakovala legendárním Depeche Mode.

Dvanáct hodin muziky

Po nich vtrhne na pódium největší hvězda festivalu, Support Lesbiens. Ta letos na podzim odstartuje turné, kterým oslaví 20 let na hudebním poli.

Prorazila v roce 2001 se singlem Bet my soul a svou pozici potvrdila o rok později albem Tune Da Radio.

Jejím zatím posledním studiovým počinem je deska Homobot. K ní kapela natočila videoklip, ve kterém zpěvák Kryštof Michal hraje vojáka a jeho kolegové čtveřici generálů.

„Zamýšlel jsem se nad současnou situací okolo válek. Když jsem byl kluk, ještě za hluboké totality jsem měl dlouhé období, kdy jsem se probouzel v noci zpocený a vyděšený. Zdálo se mi o třetí světové válce. Válka jako taková je nesmysl a právě tento svůj pocit jsem chtěl dostat do písničky i do klipu, objasnil Kryštof Michal důvody, proč protiválečnou píseň s kapelou natočil.

Po Supportech přijde na řadu uskupení Airfare se svým rock'n'rollovým soundem a dvanáctihodinový příval hudby krátce po půlnoci ukončí domácí Trubadoors.

Obří fotbálek i lezecká stěna

Pořadatelé pro návštěvníky připravili i bohatý doprovodný program. V parku před areálem bude kromě obvyklých atrakcí pro děti připraven stolní fotbálek v životní velikosti, lezecká stěna nebo závody u koloběžek.

„Zatímco děti se budou veselit u atrakcí, tatínci mohou obdivovat přehlídku současných i historických automobilů," doplnili pořadatelé.

Vstupenky koupené nejpozději den před festivalem stojí 250 korun, na místě budou o sto korun dražší. Lidé si mohou koupit lístky v PSP papírnictví na náměstí v Mohelnici, v zábřežském infocentru nebo prostřednictvím portálu Sazka Ticket nebo v síti Ticketportal.