„Jeden z nich bude koncert dětí, které v současnosti ve sboru zpívají sóla. Na dalším budou vystupovat lidé, kteří kdysi do sboru chodili, následně tento obor vystudovali, učí a zpěvu se nadále věnují. A poslední je věnován profesionálkám, které ze sboru vzešly a dnes je operní zpěv jejich profesí,“ řekl sbormistr Tomáš Motýl.

„Tuto trojici koncertů jsme nazvali Zpěv zálibou, to jsou děti, Zpěv profesí, to jsou pedagogové a Zpěv osudem. Na něm vystoupí operní divy,“ doplnil.

V pátek 16. března se tak budou moci příznivci sborového zpěvu zaposlouchat do první části třídílného cyklu.

V rámci večera nazvaného Zpěv profesí v klášterním kostele od 18 hodin vystoupí Aneta Bendová, Eva Gieslová, Šárka Hlochová, Yvona Jurčíková, Lucie Réblová, Vendula Stryková a Pavla Zerzáňová – Hilšnerová.

Na klavír je doprovodí Jana Todeková a Marie Zajícová, na cemballo Martin Hroch.

Hlas žen, kterým se zpěv stal osudem, zazní klášterním kostelem v pátek 30. března.

Od 19 hodin zde zazpívá mezzosopranistka Veronika Mráčková – Fučíková, členka barokního ansámblu Hofmusici, a Jana Wallingerová – Štefáčková, sólistka Národního divadla v Brně.

Koncertní cyklus uzavře ve středu 18. dubna vystoupení současných a bývalých členů Šumperského pěveckého sboru z pěvecké třídy Aloise Motýla.