Každý z trojice hraje na desce pět skladeb, v pravidelném pořadí se na ní střídají a stejně se střídali i na pódiu H-Clubu, kde se na trojici židlí posunovali k mikrofonu a předávali si kytaru.

„Přezpíváme všechny písničky v pořadí, jak jsou na desce, abyste nekupovali zajíce v pytli,“ oznámil posluchačům organizátor festivalu Kája Cvrk.

Ten se věnuje muzikoterapii na škole Pomněnce, Petr Juřička učí hru na kytaru na Základní umělecké škole v Šumperku a Vojtěch Kroupa studuje pedagogický obor na Teologické fakultě v Olomouci.

Nápad na společnou desku vznikl při jednom společném koncertu v čajovně Čarovna, kde si všichni tři muzikanti taky předávali kytaru a mikrofon. Desku natočili v obýváku a vypálili pětadvacet kousků. Všechny se během večera prodaly. Za kmotru šla autorka přebalu Kamila Mátychová.

A proč název Tekuté album? Písničky Vojty Kroupy jsou prošpikované pivem, ostatně hned ta první se jmenuje Pivní romance. Voda se objevuje ve skladbách Karla Cvrka a Petra Juřičky.

„Hlavní smysl ale je asi v tom, že písničky jsou takovou vláhou pro duši,“ říká Kája Cvrk.

Festival Hrnečku pař je nejstarší přehlídkou v regionu, která se zaměřuje na místní scénu. Dává prostor mladým hudebníkům, hercům, výtvarníkům a básníkům s alternativními projekty.

V sobotu a neděli nabídne směs nejrůznějších hudebních stylů. V sobotu zahrají formace Flower Power, The Idiots, Two Men Whose Love’s Music, Genius Mess Poets, Tanted a Mad God. Nedělní pódium bude patřit kapelám Second-Hand HusBand, Koblížci, O5&Radeček, Dying Passion a Shockwave a Shamania Mania. Začátek každého koncertu je v 19 hodin.

Program Hrnečku pař ZDE