Seznam letošních účinkujících na ŠPeK festu je jasný. Budou mezi nimi například Hana a Petr Ulrychovi, Mňága a Žďorp, Toxique nebo Tomáš Klus. Nejisté je naopak místo konání. Trávník v Pavlínině dvoře, kde mělo vyrůst pódium, je totiž po vydatných deštích velmi rozmoklý. „O místě konání definitivně rozhodneme ve středu. Návštěvníci se ale nemusí bát. Program obou dnů ŠPeK Festu i s doprovodným programem a Blues Aperitiv bychom přesunuli velkého sálu do kulturního domu,“ řekl Ondřej Polák z Domu kultury.

Pátý ročník ŠPeK Festu zahájí ve čtvrtek 17. června recitál Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory.

„Soubor uvede průřez úspěšnou tvorbou, takže se posluchači mohou těšit na známé skladby Díky za každé nové ráno, Javory či Za vodou, za horou. V programu se také objeví ukázky z loňské přelomové desky Javory Beat, na které se „Ulrychovci“ vrátili ke svým bigbítovým počátkům,“ řekla ke koncertu produkční Jitka Knápková.

Druhý festivalový den nabídne delší program a tvrdší muziku. V 17 hodin pódium obsadí kapela Second–Hand HusBand, které vystřídá mladá nadějná parta Caledonia z Havířova.

Od 19 hodin vystoupí Tomáš Klus. "Pro mě je nejmilejší hraní v klubech. Připadá mi, že publikum nad sto lidí už "neobejmu". Festivaly ale také mají své kouzlo a na koncert se fakt těším. Lidé na festivalech jsou obvykle nastartovaní od někoho jiného přede mnou a vím, že po mě přijde taky nějaká pecka, takže nemusím nic rozjíždět," okomentoval chystané vystoupení v Šumperku.

Po čerstvém držiteli ceny Anděl v kategorii Zpěvák roku se dostane k mikrofonům domácí skupina O5&Radeček. Posluchačům nabídne speciální program včetně duetu s Klárou Vytiskovou. Tato zpěvačka následně přivede na pódium i svou kapelu Toxique.

Finále večera bude patřit hitům skupiny Mňága a Žďorp a závěrečnou tečku za přehlídkou udělá extravagantní formace 100°C z Mariánských lázní.

„Hudební festival v areálu Pavlínina dvora vznikl před pěti roky. Založil novou tradici velkého hudebního festivalu pod širým nebem, který má v centru města oživit letní kulturní nabídku nejen mladým hudebním fanouškům, ale i posluchačům středního věku,“ sdělil ředitel Domu kultury Vladimír Rybička.

Hudební produkce pokračuje i v sobotu, kdy je na programu finále soutěže Blues Aperitiv.