„Program je bohatý. Připravili jsme hodně náročnou drezúru, kterou se můžeme pochlubit jako jediný cirkus v Čechách nebo málokterý v Evropě. Vystoupí dvanáct plnokrevných arabských koní najednou,“ prozradil Deníku jedno z největších lákadel současného programu Jiří Berousek mladší.

Cirkus rodiny Berousků před mnoha lety proslavila drezúra medvědů, ani ta proto v představení chybět nebude.

„Z artistických show návštěvníci zase uvidí skákače na trampolíně, akrobacii na čínských stožárech či ojedinělé vystoupení skákačů na odrazovém můstku,“ podotkl Berousek, který také sám osobně předvede, co umí. „Jedná se o žonglérské vystoupení, se kterým jsem se představil televizním divákům v Talentmánii,“ doplnil.

Diváci se mohou také těšit na vystoupení akrobatů na visuté hrazdě, balanční výkony na volném žebříku, vzdušnou akrobacii na šálách, žonglérské vystoupení s tenisovými raketami, basketbalovými míči a kužely, komickou drezúru psů, drezúru slona, zeber, velbloudů a lam.

Představení v Šumperku se konají ve středu 29., čtvrtek 30 června a v pátek 1. července v 17.30 hodin, v sobotu 2. července ve 14 hodin, na neděli 3. července je pak připraveno vystoupení na dopoledne od 11 hodin.

„Ze Šumperka se poté přemístíme do Vysokého Mýta a Hradce Králové,“ dodal cirkusák, který je už ze sedmé generace rodiny Berousků, jež podnik založila.

Cirkus Berousek chová více než 80 cizokrajných zvířat – slony, velbloudy, zebry, lamy, pštrosy, opice, koně, poníky a medvědy. V drezurním umění patří mezi světovou špičku – a to především kvůli ojedinělé drezúře medvědů, zeber, volnému výcviku arabských a fríských hřebců, asijských velbloudů, indických slonů, poníků a dalších zvířat. Tým se skládá z artistů z celé Evropy.

Chcete získat zdarma vstupenky na vystoupení cirkusu Berousek ve středu 29. nebo ve čtvrtek 30. června? Zapojte se do soutěže Šumperského a jesenického deníku a Národního cirkusu Originál Berousek. Pravidla jsou jednoduchá. Stačí v pátek 24. června od 13 do 13.15 hodin zatelefonovat na číslo 724 058 198. Volající, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, získají po dvou vstupenkách.

Otázka: Ve které televizní soutěži vystupoval Jiří Berousek mladší?
A) Superstar
B) Česko hledá talent
C) Talentmania