„Jde o vánoční koncert, ale koledy hrát nebudeme. Zahrajeme naše tradiční věci. Oprášíme starší skladby, které naši fanoušci znají,“ řekl baskytarista skupiny Petr Víša.

Vánoční doba a výběr Jeseníku je podle Víši logický. Priessnitz je původně jesenickou kapelou, jejíž členové se rádi vracejí zpět domů.

„Stejně tak se do Jeseníku sjíždějí na Vánoce lidi z celé republiky a ze světa. Takže vlastně jde o naše setkání s přáteli,“ usmál se muzikant.

Priessnitz bude koncertovat prakticky po tříleté pauze. Tvůrčí pauzu si hudebníci dali zejména kvůli Jaromírovi Švejdíkovi, který pracoval na filmové verzi komiksové trilogie o česko-německém nádražákovi Aloisi Nebelovi sloužícím na malé stanici v Sudetech. Autorem komixů je Jaroslav Rudiš, Švejdík, alias Jaromír 99 je doplnil svými kresbami.

Po pauze, kdy se každý z hudebníků věnoval své profesi, chce Priessnitz znovu na pódia.

„Film je dokončený, takže můžeme začít vystupovat častěji. Předpremiéru před Jeseníkem si dáme dvacátého prosince v Praze,“ informoval Víša.

Kapela Priessnitz vznikla v roce 1989. Hraje pop a podle muzikantů stojí jejich tvorba hlavně na textech.

„Naše muzika není hloupá,“ řekl Víša a prozradil, že od března příštího roku chtějí muzikanti znovu nastartovat svou kariéru a vystupovat v klubech.

„Máme připravený nový repertoár. Při vystoupeních budeme zároveň propagovat film o Aloisi Nebelovi, ke kterému komponoval hudbu náš kytarista Petr Kružík,“ řekl Víša.