Co zásadního se v dramaturgii Domu kultury změní proti minulým letům?
Rozhodně chci Dům kultury otevřít externím pořadatelům, začínajícím kapelám a zájmovým uskupením, nabídnout jim takové podmínky, aby chtěli své akce pořádat u nás. Příkladem je mladá hip hopová scéna nebo Cech přátel pátého ročního období, což je místní fenomén. Na všech jeho akcích chceme spolupracovat, což bude oboustranně prospěšné. Je dobré, aby kulturák co nejvíc žil, a není důležité, jestli akci pořádáme zrovna my.

Najdou v programu své akce všechny generace?
Určitě. Příkladem je únorový program. Pro nejmladší generaci jsme před pololetními prázdninami pořádali Pololetní zábavu s kapelou Storn a v neděli 26. února to bude Mohelnická Vlachovka - taneční odpoledne pro starší a pokročilé s Loštickou Veselkou a Mohelankou. A 19. února vystoupí Žesťové kvinteto s mohelnickým rodákem Janem Pospíšilem.

Jaké novinky v dramaturgii ještě chystáte?
Rozhodně chci rozšířit nabídku divadelních představení. Dům kultury má totiž krásný divadelní sál a toho je třeba využít. Novinkou budou festivaly. V květnu festival amatérských dechovek a mládežnických dechových souborů, v létě open air festival v Městských sadech zaměřený na tvrdší muziku, na podzim potom Festival krajových specialit a receptů nebo Mohelnický festival loutek a loutkového filmu

Co v minulosti v místní kultuře nefungovalo?
K minulosti se nechci vyjadřovat, ale systémově špatně fungovala propagace, což mělo vliv na malou návštěvnost. Lidi se o akcích dozvídali pozdě nebo vůbec, Ve městě je málo plakátovacích ploch. To se musí zlepšit stejně jako propagace našich akcí v okolí. Využít musíme všechny cesty včetně webových stránek s lepší grafikou a také Mohelnickou televizi.

Připravujete digitalizaci kina?
Určitě ne, u sálu s osmdesáti sedadly by to byla ekonomická sebevražda. Nové filmy, které jsou distribuovány jen digitálně, se ale dají promítat na dataprojektoru.

Chystáte nějaké úpravy prostor Domu kultury?
Radikálně by se měl změnit vstup do budovy, který je funkčně i esteticky zastaralý. Především v něm chci ještě letos vybudovat akreditované informační centrum. Ze zádveří pak budou samostatné vstupy do foyer hlavního sálu, do infocentra a do kanceláří v patrech. Úpravy čekají i kanceláře, aby bylo možné část prostor pronajmout ke komerčním účelům.

Plány máte velké, ale budou na ně finance?
Doufám, že ano, a to i přesto, že po přeměně našeho zařízení z příspěvkové organizace ve společnost s ručením omezeným dostaneme menší dotaci od města. Finance by měly přinášet právě například pronájmy kanceláří, rezervy jsou v inzerci v městském zpravodaji nebo v televizi. Provozní náklady musí město dotovat a u činnosti je mým cílem, aby alespoň nebyla ztrátová. Nesmíme se propadnout do červených čísel.

Bude se letos konat Mohelnický dostavník?
Oficiální informace nemám, festival pořádá Pavel Nenkovský jako soukromá osoba. Ještě jsem s ním neměl možnost mluvit.

Co vás vedlo k zájmu o místo v Mohelnici?
Organizování kulturních akcí mě vždycky bavilo a jako promotér funguji téměř patnáct let. Spoluzakládal jsem například šumperský festival Džemfest Jsem rád, že i beze mě žijí dál svým životem akce, které jsem vymyslel za dobu působení v zábřežském kulturáku - například Riflový bál nebo 7 a půl Fest.

Své podnikání ve firmě Kilian Systems jste ukončil, anebo v něm budete dál pokračovat?
Myslím, že toto s mým působením v Mohelnici nijak nesouvisí, ale ptáte-li se, omezil jsem operativu, nikoliv vlastnická práva.