Přišli pobavit sebe i ostatní návštěvníky při jubilejním desátém ročníku maškarního bálu a ještě pomoci potřebným. Část výtěžku totiž směřuje na Haiti.

„Rozhodli jsme se, že z výtěžku plesu pošleme pět set korun na konto pro Haiti. Několikrát jsme zažili povodně, takže cítíme s lidmi, které na Haiti zasáhlo ničivé zemětřesení,“ řekl za organizátory z místní tělovýchovné jednoty Sokol Jan Maceček.

V sobotu praskal sál Kulturního domu ve Staré Červené Vodě ve švech. Návštěvníci dokonce přicházeli i s hodinovým předstihem, aby stihli zabrat volná místa. Zdejší maškarní ples totiž patří v okolí k vyhlášeným. Masky tady tradičně rozehrávají nápadité scénky a uchází se o hlasy pro ceny o nejlepší masku.

Ošetřovatelky se přímo na sále pustily do dojení a když na jednu z kraviček přišla těžká hodinka, byli návštěvníci za mohutného bučení krávy svědky zrodu telete. Veselé Rebelky roztančily celý sál. Četník ze Saint Tropez všechny pečlivě dirigoval se svou píšťalkou. Estébák zase lustroval hosty plesu. Strach budil téměř dvoumetrový Hitler. Jeptišky měly k modlení daleko, s kalendářem pánských aktů ukazovaly, jaký je jejich ideál krásy.

Sněhurku zase neustále pronásledovalo jejich sedm trpaslíků. Do sálu přiběhla i tři prasátka s vlkem v patách a přímo na parketu stavěla své domečky. Když vlk sfoukl domek ze slámy i z roští, ukryla se bezpečně u nejchytřejšího z trojice, který si na parketu začal budovat domek z cihel. Neodbytná včela v říji zase nenechala na pokoji žádného mužského.

Nejvíce bodů a cenu za nejlepší masku dostala Sněhurka a sedm trpaslíků.