Přijal pozvání na vánoční koncert Moravia Big Bandu a publikum nadchl nejen zpěvem, ale i šarmem a šoumenstvím. Nechybělo ani fenomenální podání hitu Don't Worry Be Happy, v němž si stejně jako v X Faktoru sám na jevišti postupně nahrával zvukový doprovod.

Od úspěchu v soutěži si Ondřej Ruml nemůže na nedostatek nabídek stěžovat. Zpívá s big bandy, se svou kapelou i sám na různých akcích. Ve svých sedmadvaceti letech vyzkoušel řadu hudebních stylů, teď se ale věnuje nejvíc právě swingu.

„Asi před pěti lety, ještě na konzervatoři, mě pozval ke spolupráci kapelník Václav Kozel, který tehdy sháněl pro svůj big band zpěváka. Dostal jsem cédéčko se Sinatrovými písničkami, ať se to naučím a předvedu se. Když jsem na zkoušce spustil New York, New York, viděl jsem, jak kluci nadzvedli uznale obočí. Do swingu jsem se zamiloval,“ řekl zpěvák během odpolední zkoušky s bandem.

Od úspěchu v X Faktoru, kde skončil druhý, se pro něj hodně změnilo. „Jsem najednou samostatná jednotka, která není na ničem závislá. Šance na uplatnění jsou mnohonásobně větší. I před tím jsem se muzikou živil, ale nic veselého to nebylo. Kolikrát jsem si už říkal, jestli má vůbec cenu pokračovat. Soutěž všechno změnila,“ říká Ruml.

Pilně pracuje na desce s vlastními autorskými písničkami, která má vyjít na jaře. Vedle koncertování ho příští rok čeká hlavní mužská role v obnoveném muzikálu Johanka z Arcu. Veze se na vlně úspěchu.

„Dosáhl jsem cíle, ale zároveň jsem u něj zjistil, že tím cesta vůbec nekončí. Vidíte, že obzor je najednou zase před vámi a cesta pokračuje,“ říká Ondřej Ruml a lidem vzkazuje: „Když po něčem opravdu toužíte a systematicky za tím jdete, tak se to nakonec podaří. Já sám jsem toho důkazem.“