„Jedná se o skromný filmový festival, který do Šumperku přivede zajímavou tvorbu napříč žánry. A letos dokonce filmové tvůrce a možnost podebatovat s nimi," řekla organizátorka festivalu Kamila Hlochová.

Třídenní maratón projekcí začíná již ve čtvrtek 5. září a potrvá do soboty. Akce se budou odehrávat v letním kině v Sadech 1. máje, kině Oko, klubu Music Machine i kavárně Svět.

Festival zahájí čtvrteční promítání pod širým nebem v parku, kde diváci od 21 hodin mohou shlédnout filmovou novinku Futurologický kongres režiséra Ariho Folmana z distribuce Aerofilms. Snímek vznikl podle povídky kultovního autora sci-fi Stanislawa Lema, režisér v něm originálním způsobem kombinuje herecké výkony a animovanými pasážemi. Následovat bude zahajovací večírek v kavárně Svět.

Páteční filmový večer v kině Oko uvede ukázka z filmu Krásno a uzavře ho snímek Occamova břitva režiséra Dana Svátka. „Hlavní roli v něm ztvárnili Ondřej Sokol a Zuzana Stivínová. Herci i film byli nominováni na Zlatou nymfu, cenu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu," uvedla Kamila Hlochová.

V sobotu budou na programu ukázky z českých i slovenských filmových festivalů jako například Fresh Film Fest, Ostrava Kamera Oko, Anifilm, Jeden svět a Áčko festival. Na několikahodinnou projekci mohou diváci zavítat do klubu Music Machina už ve 12 hodin, večer se koná závěrečná festivalová párty.

„Vstup na všechny projekce je zdarma do naplnění kapacit, každý večer se uskuteční také doprovodné diskotéky a koncerty," dodala Kamila Hlochová.