Tři festivalové koncerty působily jako tři stejně působivé vrcholy trojúhelníku: od Bachových Braniborských koncertů v podání souboru historických nástrojů Ensemble Accento přes houslový koncert Gabriely Demeterové až po závěrečné vystoupení souboru Musica Bohemica pod vedením Jaroslava Krčka. Se souborem zpíval smíšený sbor Pražští pěvci a atmosféru koncertu dotvořilo působivé prostředí klášterního kostela, který publikum v pátek večer zcela zaplnilo.

„Snažili jsme se dramaturgií festivalu zaujmout širší veřejnost a nalákat i publikum, které klasickou hudbu nesleduje pravidelně. Nejde o podbízivost publiku, ale o snahu najít rozumný kompromis. A to se myslím povedlo. Důkazem je opravdu vysoká návštěvnost všech tří koncertů,“ řekl intendant festivalu Roman Janků.

Na koncerty přicházeli i lidé, kteří tráví v Šumperku a okolí dovolenou.

Klášterní hudební slavnosti se konaly potřetí. Název jim na počátku dala myšlenka najít pro klášterní kostel, který patří městu a slouží pro kulturní akce a civilní obřady, náplň i o prázdninách a zpestřit letní kulturní nabídku v Šumperku.

„Na festivalu si můžeme dovolit nabídnout větší věci, které v běžné sezoně v komornějším cyklu Klasika Viva neuvádíme,“ řekl Roman Janků.

Za tři roky si Klášterní hudební slavnosti vybudovaly jméno, díky jemuž se daří získat partnery a sponzory, a provází je také velký zájem médií.