V Šumperku budou moci zájemci 12. září zavítat do kostelů sv. Barbory, Jana Křtitele a Zvěstování Panny Marie, dále do Geschaderova domu, na věž radnice, do okresního archivu a v neposlední řadě do vlastivědného muzea.

„Pracovnice archivu připravily k této události ukázku starých konzervovaných listin. V klášterním kostele čeká návštěvníky výstava grafiky Arnošta Hrabala,“ sdělila mluvčí šumperské radnice Andrea Jahnová.

V Zábřehu se návštěvníkům otevřou dveře chrámu svatého Bartoloměje a kostela Církve československé husitské, farního muzea, městského muzea, Šubrtovy kaple a zámečku na Skaličce.

„Letos Dny evropského dědictví v Zábřeze proběhnou o víkendu 19. až 20. září. Je to mimo jiné proto, aby se nepřekrývaly s národním zahájením ve Šternberku. Na něm Farní muzeum Zábřeh chystá expozici k dějinám zvonařství v českých zemích,“ prozradil koordinátor akce na Zábřežsku František John.

Památky budou v září otevřeny i na řadě dalších míst. Jejich kompletní seznam je na webu http://www.shscms.cz/ehd/katalog