Desítky lidí s mentálním a tělesným postižením se dokázaly bavit dlouhé hodiny a tančit s velkou vervou.

„Podobný ples se koná také ve Šternberku, ale vstupenky bývají beznadějně vyprodané. Proto jsme se rozhodli ples uspořádat v Bludově, protože klienti ústavů mnoho podobných příležitostí k zábavě nemají. Bludov je navíc dobré spádové místo pro celý region. Je vidět, že se návštěvníci velmi dobře baví, a to je pro nás hlavní,“ řekla Bobina Mösnerová ze sdružení Podané ruce z Nového Malína. Ples se uskutečnil díky obětavé práci dobrovolníků. Jen díky nim se na taneční parket dostali také vozíčkáři.

Pozvání přijali například hendikepovaní ze šumperského centra Pomněnka, sociálního ústavu v Olšanech i dalších zařízení z celého Olomouckého kraje. „Je to tady moc fajn, tančíme rádi,“ pochvalovala si Simonka. S přáteli přijela z chráněného bydlení v Šumperku, které je určeno pro lidi s mentálním postižením.

Pořadatelé na ples připravili bohatý doprovodný program, během něhož vystoupili tanečníci i gymnastky. Díky sponzorům se také podařilo zajistit tombolu, ve které vyhrál dáreček každý. „Klienti byli velice spokojení. Z některých ústavů mi již volali, že by určitě přijeli zase. Ráda bych ples otevřených srdcí viděla jako novou tradici,“ dodala Mösnerová.