„Žiju v půlročních intervalech a zdá se mi, že se rok co rok zkracují,“ řekl Hanák v závěru přehlídky, když se loučil s publikem a děkoval sponzorům.

Svou poslední, mimořádně působivou kolekcí publikum, které jeho tvorbu sleduje pravidelně, překvapil. Lišila se od několika předchozích, jimž dominovala výrazná barevnost, rozevlátost a jednoduchá linie. Tentokrát sáhl Luděk Hanák do tlumenější škály barev. Jen prvních šest modelů vneslo na molo růžové a fialové tóny, zbylých šestnáct kreací mělo ladění do šedé, černošedé nebo černočervené. Na objemu jim dodávaly prvky řasení. Řadu modelů, mimo jiné i čtvery atypické svatební šaty, doplňoval vzdušný tyl.

„Byla to spíš otázka náhody než záměr. Oslovila mě látka, a tak jsem kolekci pojal trochu jinak. Rukopis ženskosti a nádech sexappealu zůstává, ale celkový dojem je jiný,“ řekl Hanák.

V nabitém sále mohelnického kulturáku by v pátek večer nepropadla k podlaze ani sirka. Diváků rok co rok přibývá a sjíždějí se sem z celé republiky. Vedle modelů Luďka Hanáka jim modelky v čele s loňskou Miss Jitkou Válkovou předvedly dílo dalších šesti návrhářů.

Mimořádný ohlas sklidila zejména úchvatná kolekce velkých společenských rób z dílny Jiřiny Tauchmanové a nejoriginálnější kreaci přivezl tradičně Pavel Jevula. Ten už dříve udivoval modely z kancelářských sponek, plastu či papíru. Tentokrát se inspiroval filmem Květy pouště a stejně nazval i svou kolekci, v níž šaty stvořil z lesklých pásů filmu. Na hlavě nesly modelky jako svérázné klobouky černé krabice od filmových kotoučů.

Večer moderoval jako vždy na jaře Petr Martinák, svému podzimnímu kolegovi Janu Čenskému předá štafetu 7. října.