Dočkali se největších hitů včetně téměř zlidovělé virtuálky Ladovská zima, kterou přerušoval bouřlivý potlesk, písničky Pane prezidente, Sarajevo nebo popěvku Až to se mnú sekne.

Jaromír Nohavica má zrovna hodně náročný týden: ve středu zpíval v Litoměřicích, ve čtvrtek v Šumperku, pátek a sobota patří velkým koncertů na zimním stadionu v Ostravě-Porubě. V neděli přidá tamtéž odpolední koncert pro děti, kde zazní písničky z desky Tři čuníci. Na dlouhou dobu to bude poslední příležitost slyšet Nohavicu živě, protože teď nejméně rok nebude koncertovat.

„Říkal jsem si, že před těmi velkými koncerty v Ostravě si musím zahrát v nějakém útulném malém sále. Zapřemýšlel jsem, vybral, a tak po čtyřech letech jsem zase tady v Šumperku,“ zdravil lidi v sále písničkář.

Šumperské publikum mohlo jako první slyšet zhudebněnou básničku Když byl Pepa ještě mladý, kterou Nohavica pojal téměř ve stylu hip hopu. Do programu ji zařadil, když mezi diváky v první řadě uviděl malou holčičku.

„Kdyby tebe nebylo, tak by ji tu lidi neslyšeli. Je to taková veřejná generálka před ostravským koncertem, zatím ji slyšeli jen moji zvukaři odpoledne na zvukové zkoušce,“ řekl zpěvák.

Sám utáhl celý více než dvouhodinový koncert, poslední tři písničky lidé vyslechli vstoje a bouřlivým potleskem si vymohli ještě přídavek.

„Byl to obrovský zážitek. Živý koncert je ještě mnohem působivější než poslech písniček z desky. Okamžitě bych si dal opakování, kdyby to bylo možné,“ řekl jeden z nadšených diváků Ondřej Zima ze Šumperka. V pondělí 29. listopadu stál ve frontě na lístky už tři hodiny před zahájením prodeje, aby mu šance neunikla. Několik lidí čekalo u pokladny už od časného rána. Více než osm set lístků se pak vyprodalo během tří a půl hodiny.

Související: Fronta jako za socialismu, prodávali lístky na Nohavicu