„Po loňské sezoně zaměřené výlučně na české autory je tentokrát naším záměrem představit různé divadelní žánry,“ říká ředitel divadla René Sviderski.

Celé září bude v divadle velmi hektické, protože na programu jsou premiéry obou pohádek a 19. září také frašky Mastičkář. Ta sice měla předpremiéru už v červnu na Divadle v parku, ale nazkoušená byla zatím jen pro venkovní prostor.

Koncem září se naplno začne zkoušet legendární muzikál Balada pro banditu, který má premiéru v závěru října.

„Už před prázdninami dostali herci texty a cédéčko s písničkami, aby se mohli naučit své party. Hlavní role Nikoly Šuhaje a Eržiky ztvární loňské posily souboru Václav Vítek a Lenka Košťáková. Na jevišti bude hrát živá kapela,“ říká René Sviderski.

Originální ztřeštěnou komedii Tři v tom, která se mnoho let hrála v Činoherním klubu v Praze, si vybral hostující režisér Michal Przebinda, který mimo jiné připravuje pro televizi pořad Divadlo žije. Se souborem nastuduje také menší inscenaci pro klubovou scénu na Hrádku.
Detektivku Případy Sherlocka Holmese napsal podle Doylových povídek dramaturg šumpersého divadla Ondřej Elbel a ujme se i režie.

Závěr sezony patří Shakespearovi a jeho méně uváděné Bouři. Jednu z posledních her anglického klasika, která je považována za jeho nejfantastičtější dílo, si vybral pražský režisér Zdeněk Dušek.

Do nové sezony přetáhne divadlo úspěšný retromuzikál Hvězdy na vrbě, v listopadu uvede na festivalu České divadlo v Praze loňskou inscenaci Zánik samoty Berhof.

Herecký soubor opouští Petr Jeřábek, který odchází do důchodu, do Prahy a zároveň do divadla na Kladně míří František Čachotský.

„Novou posilou souboru bude absolvent ostravské konzervatoře Vojtěch Lipina a z divadla v Mostě přicházející Jan Kroneisl. Za Marii Vančurovou, která rovněž odchází, zatím žádnou herečku brát nebudeme,“ uzavřel ředitel René Sviderski.

Snímky ze hry Mastičkář, kterou šumperské divadlo otevře novou sezonu