„3D technologie by se určitě stala magnetem pro řadu diváků. Například v posledních dnech se mě lidé často ptají, zda budeme filmový hit Avatar promítat ve 3D. Když vysvětlím, že to zatím není možné, řada lidí již řekla, že si raději zajede do kina do Olomouce. O novou technologii v šumperském kině usiluji již delší dobu, protože je to trend, na který sázejí i kina v menších městech. Bohužel v době hospodářské krize je velmi obtížné nají způsob financování,“ vysvětlila ředitelka šumperského kina Oko Zdeňka Holubářová.

Zařízení, které by divákům umožnilo sledovat některé filmy v trojrozměrné dimenzi, by totiž stálo čtyři miliony korun, šumperská radnice, pod níž kino spadá jako příspěvková organizace, tuto investici v dohledné době nemá v plánu.

3D technologie představují moderní trend digitální projekce, kdy prostorové vnímání pomocí speciálních brýlí přináší divákům nevšední zážitek a jsou tak doslova vtaženi do děje. Velmi atraktivní je tímto způsobem sledování přírodních snímků, často jsou pro tento druh projekce vyrobeny také rodinné animované filmy.

Nejbližším kinem, které projekci v 3D nabízí je Cinestar v Olomouci a také kino v Přerově. Šumperské kino Oko nabídlo obdobný způsob promítání před rokem, kdy se jednalo o animovaný film Cesta na měsíc, jehož efekty diváci také sledovali přes plastové brýle.

„To ovšem opravdovou 3D projekci připomínalo jen vzdáleně, kvalitní technologie představuje zážitek na zcela jiné úrovni. Zájem diváků byl ale i tak obrovský,“ dodala Holubářová. Šumperské kino Oko minulý rok navštívilo více než 60 tisíc diváků.