Blue Effect se na české hudební scéně objevil v roce 1968. Byla jednou z kapel nové vlny, která se na české hudební scéně v druhé polovině 60. let objevila. Počátky kapely a její první deska Meditace jsou spojeny se jménem zpěváka Vladimíra Mišíka, kterého v 70. letech kapely vystřídal Lešek Semelka.

Kapela se od bigbítu v 70. letech posouvala k tehdy populárnímu jazzrocku. Z tohoto období je známá spolupráce s jazzovým orchestrem Českého rozhlasu, s nímž kapela nahrála desku Nová syntéza. Kapelou po dobu jejího působení prošla řada muzikantů. Kdo však zůstává, je její výjimečný kytarista Radim Hladík.

Koncert „Modrého Efektu" bude zároveň závěrečným koncertem šumperské hudební přehlídky Eurofest. „Na závěrečném večeru se vystřídají mladé nadějné kapely i ostřílení harcovníci. Kromě ikony české kytarové školy Radima Hladíka s kapelou Blue Effect zde zahraje a večer zahájí v našem regionu neméně legendární seskupení Omicron,“ uvedl spolupořadatel přehlídky Ondřej Polák.

Pokud chcete získat zdarma vstupenky na koncert skupiny Blue Effect, můžete se zapojit do soutěže Šumperského a jesenického deníku a Domu kultury Šumperk. Pravidla jsou jednoduchá. Stačí ve čtvrtek 14. dubna od 10 do 10.15 hodin zavolat na telefonní číslo 583 300 311. Prvních pět volajících, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, získá po jedné vstupence.

Otázka: Jak se jmenuje kytarista skupiny Blue Effect?
A) Jiří Kozel
B) Vlado Čech
C) Radim Hladík