Prvním z nich je svérázná komedie Petra Marka Nic proti ničemu. Zabývá se vztahy ve skupině lidí, kteří se seznámili díky chatování na webu určeném pro adoptované.

Projekce filmu začíná v sobotu 10. prosince v 16 hodin a účastní se jí vedle Petra Marka také Prokop Holoubek. Oba umělci ve filmu hrají, jsou zároveň členy undergroundové skupiny Midi lidi, která zahraje ve 20 hodin v kulturním domě.

Ve středu 14. prosince od 19 hodin bude na programu v pořadí třetí celovečerní film Roberta Sedláčka, komedie Rodina je základ státu. Hlavní role v ní ztvární Igor Chmela a Eva Vrbková.

„Film o tuneláři na útěku je skvělou satirou na současné poměry u nás. Navíc je rodinným dramatem plným humorných situací a vtipných dialogů. To vše se ještě prolíná s žánrem road movie,“ uvedl vedoucí kina Milan Uhl.

Malý cyklus uzavře v sobotu 17. prosince od 20 hodin československý film scenáristky a režisérky Zuzany Liové nazvaný Dům.

Snímek se odehrává v podhorské vesnici a je komorním psychologickým dramatem, jehož ústředním motivem jsou rodinné vztahy. Film získal řadu mezinárodních ocenění. V hlavní roli panovačného otce exceluje charismatický Miroslav Krobot, kterého diváci mohou znát jako hlavního protagonistu snímku Alois Nebel.