Její název v podobě zkratky připomíná slovenský výraz pro žízeň. Je to S.M.A.D. neboli Setkání mladých amatérských divadelníků s podtitulem Dílna Šrámkova Písku.

„V pěti různě zaměřených třídách pracují mladí amatéři pod vedením profesionálů českého i slovenského divadla. Každý večer je na pak programu doplňková akce: divadelní představení, promítání nebo koncert,“ říká šéfka organizačního štábu Alena Crhová.

Jedna z tříd pracuje pod vedením Luboše Veselého na dramatizaci Kafkových povídek, režisér Jakub Nvota se ve své dílně věnuje kabaretu, slovenský režisér a pedagog Patrik Lančarič se pustil se svým týmem do opery, přesněji do obrazového ztvárnění textů operních árií. Možnostem lidského těla na jevišti se ve své pohybové dílně věnuje tanečník a performer Jiří Lössl.

Někteří divadelníci obsadili jeviště, další pracují na Hrádku, v kuřárně nebo i ve vinárně pod divadlem. Mezi těmito místy se budou pohybovat také diváci závěrečné prezentace všech dílen. Ta začíná v sobotu 22. srpna v 18.00 hodin a na rozdíl od ostatních programů setkání je určena i veřejnosti.