Rapper Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský, se dostal do povědomí českého publika jako porotce druhé řady televizní soutěže Česko Slovenská Superstar.

Rodák z Piešťan je zakladatelem skupiny Kontrafakt, v níž vystupuje buď sám nebo ve spolupráci s jinými zpěváky. Je označován za jednoho z nejnadanějších, ale také nejvulgárnějších zpěváků ve svém oboru na Slovensku.

Svědčí o tom mimo jiné jeho kontroverzní skladba Jebe. Na serveru Youtube má videoklip k této písni na svém kontě téměř pět milionů shlédnutí. Kvůli diskutabilnímu textu ji však z českých rádií odvysílala jen Evropa2.

„Vulgární slova používám na mém albu, do televize vulgarity netlačím. Pokud někdo chce moje album, tak si ho koupí. Pokud ne, nekoupí si ho,“ podotknul Rytmus v jednom televizním rozhovoru v souvislosti s jeho účinkování v Superstar.

V Šumperku vystoupí jedna z hvězd české a slovenské hudební scény v rámci přípravy na turné, na němž odprezentuje očekávané album Fenomen. Na turné jej doprovodí mladý talent MC Malý Man a za mixem vítěz klání DJ Master 2009 dýdžej Flux. Po koncertu bude následovat afterparty na Disco 1, které je pořadatelem koncertu.

Vstupné na šumperský koncert činí v předprodeji 270 korun. V den akce bude lístek o padesát korun dražší.

Chcete získat zdarma vstupenky na koncert rappera Rytmuse? Zapojte se do soutěže Šumperského a jesenického deníku a Domu kultury Šumperk.

Pravidla jsou jednoduchá. Stačí ve středu 2. listopadu od 10 do 10.15 hodin zavolat na telefonní číslo 583 300 311 a správně odpovědět na soutěžní otázku. Prvních pět volajících získá po jedné vstupence.

Otázka: Jaké album vydá v nejbližší době rapper Rytmus?
A) Kontrafakt
B) Bengoro
C) Fenomen