Pořadatelé festivalu připravili pro posluchače pestrou směsici žánrů. V prostředí tenisové haly, pro muziku dost neobvyklém, zazní nejen klasické jazzové a swingové skladby, ale také latinskoamerické rytmy, world music či zajímavá hudební fúze na pomezí jazzu a popu.

Hlavním lákadlem letošního ročníku bude vystoupení světově uznávaného hudebníka Jiřího Stivína. Koncertem na zábřežské přehlídce oslaví své sedmdesáté narozeniny.

„Jeho sólové vystoupení Sám se svým stínem je zaměřené na interpretaci jazzové a klasické hudby, lidových písní, vlastních skladeb, ale také improvizaci za doprovodu předem připravených základů," naznačil Stivínův tvůrčí přístup kapelník pořádajícího orchestru Moravia Big Band Pavel Doubrava.

Obecně vžité představy o jazzu jako o stylu populárním v první polovině 20. století na severoamerickém kontinentu vyvrací i litomyšlská formace Trio de Janeiro. Posluchačům se představí v show plné latinskoamerických rytmů a funkové energie. Tvrzení, že šestice muzikantů úspěšně bourá hranice mezi hudebními žánry, dokládá i loni vydané album s názvem Tingo. Na něm zabrousila i do rytmů kubánské či romské muziky.

Kdo dává přednost klasice, pro toho je určeno vystoupení domácího Moravia Big Bandu. Ten návštěvníkům nabídne kvalitní hudební menu složené z jazzových, swingových a tanečních skladeb. Jako hosta si kapela pozvala „českého Sinatru", zpěváka Láďu Kerndla.

„Kerndl jako jediný český zpěvák interpretuje americké evergreeny 40. až 60. let v originále, každý rok vydává nové CD a v domácí populární hudbě nemá ve svém stylu konkurenci," řekl o českém swingovém králi  Doubrava.

Devátý ročník přehlídky začíná v tenisové hale u sokolovny od 18 hodin. Vstupenky lze koupit v předprodejích Zábřežské kulturní za dvě stě korun. Na místě lístek o padesátikorunu podraží.