Tereza Boučková bude ve středu 18. března v půl sedmé večer číst v knihovně ze svého autobiografického románu Rok kohouta, v němž se věnuje problematice adopce.

Projekt Když bariéry nejsou překážkou zahájila knihovna na začátku března výstavou obrázků Jakuba Hříbka, který od tří let žije v ústavu v Olšanech. Narodil se s ochrnutými dolními i horními končetinami, ale naučil se psát na počítači s hůlkou drženou v ústech. Stejně drží štětec nebo tužku a maluje své obrázky. Ty teď zdobí interiéry knihovny.

V duchu názvu projektu se nesla i vernisáž výstavy, na níž vystoupil tělesně postižený žák Scholy Viva Lukáš Reiner a rodák ze Šumperka David Klimeš, který navštěvuje ústavní školu při Kociánce v Brně.

Projekt bude pokračovat 23. března autorským čtením Petry Braunové z knihy Pozorovatelka a 2. dubna cestopisnou přednáškou Jiřího Máry o putování se synem na invalidním vozíku po Novém Zélandu.

Součástí projektu je i dobročinná dražba výtvarných děl umělců z regionu, jejíž výtěžek je určen pro Ústav sociální péče pro děti a mládež v Olšanech. Dražba se koná v pondělí 23. března v 16 hodin v knihovně.