Kadeřnické, módní a taneční show Trend Vision patřil v pátek večer sál Domu kultury Šumperk. I zde kadeřníkům na rychlostřih přímo na pódiu stačilo necelých deset minut. A jaké jsou současné trendy v účesech? „Moderní je kvalitní klasika, tedy jednoduché střihy nenáročné na úpravu ve spojení s jednoduchými barevnými kombinacemi – buď jemnými, nebo naopak vysoce kontrastními, nebál bych se říct multibarevnými,“ řekl Honza Hájek. Zdůraznil přitom individuální přístup ke každé zákaznici. „To je hlavní trend – ne uniformita, ale snaha přizpůsobit střih vlasů typu ženy. Cílem je zdůraznit to, co je na ní krásné,“ doplnil svou rychloporadnu úspěšný kadeřník.

Své umění předvedly na jevišti i kadeřnice šumperských salonů – například Helena Kuchtová nebo Anna Kukulová (nahorním snímku v akci). „Já už jsem měla na hlavě všechny možné barvy i délky vlasů, ale nemám ráda, když mě někdo češe, a tak jsem dospěla k tomuto krátkému rovnému střihu. S tím se při přehlídkách nedá nic dělat,“ řekla Miss roku 2000 Diana Kobzanová (na prostředním snímku), která na Trend Vision vévodila týmu modelek. Prozradila, že modeling už ji po dvanácti letech přestává bavit. „Je to jako denně chodit do ČKD, jen to moje ČKD má podobu neustálého cestování a chození po molu. Teď dávám přednost moderování na Frekvenci 1,“ dodala Kobzanová.

Spolu s dalšími modelkami předvedla kolekce Aleše Fáryho, Ireny a Hany Staňkových a jarní kolekci osmnácti odvážných společenských modelů Luďka Hanáka nazvanou Soul (na spodním snímku). Jeden z Hanákových modelů představila i Miss roku 1995 Monika Žídková, jejíž firma akci uspořádala. „Už je to dvanáct let, co jsem soutěž Miss vyhrála. Dnes jsem modelka v důchodu a maminka šestileté Nikolky a dvouletého Davida,“ řekla stále půvabná Monika Žídková, když na jevišti Domu kultury pokřtila šampaňským nový šampon, který její firma vyvinula.