Film dokumentuje osudy mohelnického rodáka Otty Wolfa a jeho blízkých. Wolfovi byli židovského vyznání a snažili se vyhnout transportu do koncentračního tábora. V letech 1942 až 1945 se skrývali před nacisty v lesních bunkrech, boudách a půdách v okolí Tršic na Olomoucku.

Celý čas dramatického života v úkrytech zaznamenal Otto ve svém deníku, který si začal psát, když mu bylo patnáct let. Jeho zápisy jsou českou obdobou Deníku Anny Frankové.

Film už získal několik ocenění, včetně první ceny na celostátní soutěži amatérské filmové tvorby Videosalon 2012. Stane se také součástí kolekce filmů, která bude letos v létě reprezentovat Českou republiku na celosvětové festivalu nezávislých filmů UNICA v jihokorejském Soulu.

„Film už byl promítán na mnoha místech, ale v Mohelnici to bude první prezentace pro veřejnost," pozval k návštěvě předseda sdružení Respekt a tolerance Luděk Štipl.

Beseda s promítáním dokumentu začíná se uskuteční v mohelnickém muzeu v pátek 26. dubna od sedmnácti hodin. Vstupné je dvacet korun.