Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry. Jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Například na projektu Vivaldianno spolupracuje se zakládajícím členem kapely Lucie, rockerem Michalem Dvořákem, kytaristou Radimem Hladíkem a dalšími muzikanty.

„Spolupráce s interprety z jiných žánrů mi umožňuje, abych se na takzvanou vážnou hudbu nedíval příliš úzkoprsým způsobem, a dokázal ji tak přiblížit širšímu okruhu posluchačů. Na projektu Vivaldianno mě fascinuje, kolik úžasných hudebníků z různých žánrů vůbec existuje,“ řekl v rozhovoru se čtenáři Deníku známý houslista.

Hudební klasice však zůstává Svěcený věrný. Koncertoval prakticky po celém světě a doposud natočil čtyřiačtyřicet alb s díly světových a českých klasiků.

O jeho uměleckých kvalitách svědčí například skutečnost, že jako první český houslista nahrál kompaktní disk v prestižní edici Sony Classical. Na festivalu Pražský podzim v roce 2006 také vystoupil s proslulým britským symfonickým orchestrem BBC Philharmonic.

Za svou tvorbu získal Svěcený řadu ocenění. Zatím poslední, Zlatou plaketu prezidenta republiky, si v roce 2010 převzal z rukou Václava Klause. Za pozornost stojí i Svěceného charitativní angažmá. Je například patronem Akce cihla, která pomáhá mentálně postiženým lidem, svými vystoupeními podporuje dětský fond Unicef a řadu dalších aktivit.

Na šumperském i jesenickém koncertu vystoupí Jaroslav Svěcený s kytaristou Miloslavem Klausem. Na programu jejich společného vystoupení bude například Bachův Air, Paganiniho Cantabile, Smetanova Vzpomínka a Nevinnost i Svěceného autorské skladby.

Oba koncerty začínají v 19 hodin, vstupenka stojí dvě stě korun.