„Situace se opakuje prakticky každý rok. Vzdálenější fanoušek blues si vstupenky zarezervuje včas. Šumpeřané si to nechávají na poslední chvíli a riskují tak, že se na ně nedostane,” okomentoval situaci ředitel Domu kultury a organizátor festivalu Vladimír Rybička.

Zároveň slibuje, že šestnáctý ročník prestižní přehlídky bude opravdu stát za to.

„Osobně se moc těším na mladého amerického kytaristu Kennyho Wayna Shepherda. Zahraje na samostatném koncertě ve čtvrtek 17. listopadu a předskočí kapela vedená dvěma domácími mladými kytarovými esy Lukášem Martinkem a Marcelem Flemrem,“ uvedl šéf festivalu.

Potvrdil, že Martinek a Flemr se dali dohromady právě na popud organizátorů blues Alive.

„Pro oba je Shepherd velkým vzorem. Když se nám podařilo dostat ho na náš festival, požádali jsme je, aby společně sestavili speciální seskupení, které bude americkém u kytaristovi připravovat půdu pro jeho koncert. Zatím spolu na pódiu nikdy nestáli,“ vysvětlil Rybička.

Vstupenky a podrobné informace o festivalu lze získat na www.bluesalive.cz. Permanentka na pátek a sobotu, jejíž součástí je i CD s vybranými nahrávkami z loňského ročníku, stojí stejně jako vloni 790 korun.