„O otevření festivalu se postarají pražští herci Václav Vydra, Naďa Konvalinková, Jana Boušková a Matěj Hádek. Ti přivezou tři komické detektivní příběhy Zlatý pan ministr, Ustrašený svědek a Pes a kočka. Postavy jsou napsané brilantně a zejména Zlatý pan ministr ťal přímo do naší žhavé současnosti," zve na představení ředitel losinského festivalu Jiří Horák.

Zároveň zdůraznil, že na představení je již prodáno 350 vstupenek, proto by si zájemci o tuto skvělou komedii měli s nákupem lístků pospíšit.

Na poslední červencový týden pořadatelé připravují pro divadelní fajnšmekry hned dvě lahůdky. Ve čtvrtek 24. července na zámecké nádvoří ve Velkých Losinách zamíří opravdu osvědčená parta bavičů v čele s Janem Čenskýcm a Petrem Nárožným. Ti nastudovali skvělou francouzskou komedii V Paříži bych tě nečekala, tatínku, ve které uragán záměn a komických situací nebere konce.

„Osobně se nejvíce těším na klasickou komedii Zdravý nemocný, která je na programu v pátek 25. července. V hlavní roli se představí Karel Roden. To bude opravdová lahůdka," těší se Jiří Horák.

První srpnový pátek pak divadlo vystřídá koncert. V kostele sv. Jana Křtitele ve Velkých losinách zahraje kytarový mág Štěpán Rak. „Je to osobnost, která si vás podmaní intenzitou prožitku a interpretačním mistrovstvím. Fantastická akustika kostelní lodě a kytarové mistrovství ve vás zanechají nezapomenutelné zážitky," láká na další díl festivalu jeho ředitel.

Bláznivý příběh talentovaného, ale nesmělého a opomíjeného človíčka, který čeká na svoji životní příležitost, rozehrají opět špičkoví pražští herci ve čtvrtek 28. srpna. V komedii Divadla na Vinohradech Lo stupendo se v hlavních rolích představí Václav Vydra, Svatopluk Skopal a Martin Zahálka.

Říká se, že to nejlepší na konec, a to určitě splňuje klasické drama Othelo, které festival uzavře v pátek 29. srpna. „Zatím jsme vždy do programu zařazovali spíše oddychové žánry. Letos jsme poprvé sáhli i po kusu pro náročné diváky. Ty Divadlo v Celetné a Jan Potměšil v hlavní roli rozhodně musí uspokojit," doplnil ředitel Jiří Horák.

Program Losinského kulturního léta12.7., 20:30 hod. nádvoří zámku Velké Losiny, 250 Kč
Zlatý pan ministr a turecká kavárna (komedie)

24.7., 20:30 hod., nádvoří zámku Velké Losiny, 250 Kč
V Paříži bych tě nečekala, tatínku (komedie)

25.7., 20:30 hod. nádvoří zámku Velké Losiny, 250 Kč
Zdravý nemocný (klasická komedie)

8.8., 20:30 hod., Kostel sv. Jana Křtitele, V. Losiny, 200 Kč
Štěpán Rak (kytarový koncert)

28.8., 20:30 hod., nádvoří zámku Velké Losiny, 250 Kč
Lo stupendo (komedie)

29.8., 20:30 hod., nádvoří zámku Velké Losiny, 350 Kč
Othelo (klasické drama)