Výstava má syntetický charakter a vychází z botanických, archeologických, etnografických, historických a uměleckých fondů muzea.

V úvodní části se bude věnovat přírodovědecké charakteristice dřeva a zejména těch stromů, které se přirozeně vyskytují na Šumpersku.

„Instalovány zde budou především předměty z botanické a lesnické sbírky šumperského a úsovského muzea,“ sdělila vedoucí prezentačního a výstavního oddělení muzea Dana Vláčelová.

Druhá část návštěvníka seznámí s těžbou dřeva a jeho zpracováním. Podle technik bude rozdělena na tři části. Výrobky ze samorostů, řezbářství a korytářské výrobky lze zařadit do prací z bloku, výroba šindelů, bednářství nebo kolářství patří do skupiny prací ze štípu a tesařství a truhlářství do prací z rámu.

„Na výstavě také budou prezentovány stromy v lidských představách a víře, nebudou chybět ani umělecká díla zpracovaná ve dřevě. Pro zvídavější návštěvníky budou v některých částech výstavy připraveny nejen listovacími soubory s podrobnějšími informacemi, ale i filmové záznamy dokumentující některá řemesla na Šumpersku,“ pozvala na výstavu Vláčelová.

Vernisáž se koná v 17 hodin.