Výtěžek použije Charita na pořízení invalidního vozíku, vanového zvedáku, elektrické polohovací postele a antidekubitní matrace, která zabraňuje vzniku proleženin u pacientů odkázaných dlouhodobě na lůžko.

„Vozík a zvedák budou sloužit uživatelům Denního stacionáře Domovinka. Postel s matrací je určená do naší půjčovny zdravotních, kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, o niž je čím dál větší zájem," popsala využití výtěžku Jana Skalická ze zábřežské Charity.

Zda se podaří nakoupit všechny zamýšlené pomůcky, ukáže až výsledek plesu, ale šance je velká. Charitu totiž podpoří nadace Divoké husy, která výtěžek zdvojnásobí.

„Nadaci Divoké husy za jejich pomoc děkujeme, protože například invalidní vozík pro Domovinku umožní méně pohyblivým klientům účastnit se společných procházek. Díky elektrickému zvedáku bude zase snazší provádění hygieny," doplnila Jana Skalická.

Na charitním plese bude celý večer k tanci i poslechu vyhrávat kapela F-band z Klášterce. Program zpestří vystoupení Klubu sportovního tance NEXT ze Šumperka, který také naučí zájemce společenský valentýnský tanec. V ceně vstupenky je pro páry i společná fotografie. Chybět nebude ani tombola.

Vstupenky za sto padesát korun je stále možné koupit v recepci Charity Zábřeh v Žižkově ulici 15, a to každý pracovní den od sedmi ráno do půl páté odpoledne.